ATP Rotterdam: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w ćwierćfinale, we wtorek zaczyna Janowicz

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP w Rotterdamie, wygrywając z holenderską parą Thiemo de Bakker / Igor Sijsling.

Marcin Motyka

Przed inauguracyjnym meczem z parą Thiemo de Bakker / Igor Sijsling Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski mogli wrócić wspomnieniami do 2012 roku, gdy przegrali wówczas w I rundzie turnieju w Rotterdamie z de Bakkerem i Robinem Haase, przez co jedyny raz na pięć występów w tej imprezie odpadli już po pierwszym spotkaniu.

Na otwarcie swojego szóstego startu w ABN AMRO World Tennis Tournament Fyrstenberg i Matkowski, broniący punktów za ubiegłoroczny półfinał, mieli trudną przeprawę z reprezentantami gospodarzy, posiadaczami dzikiej karty, de Bakkerem i Sijslingiem, lecz wygrali w godzinę i pięć minut 6:4, 7:6(8).

W pierwszym secie obie pary utrzymywały własne podanie, ale w dziewiątym gemie Polacy uzyskali breaka, po czym zakończyli zwycięsko pierwszą odsłonę. Partia druga miała podobny przebieg, Fyrstenberg i Matkowski nie dawali szans rywalom przy własnym serwisie, a sami wywalczyli breaka.

Nasz duet pewnie zmierzał po zwycięstwo, ale w dziewiątym gemie przy prowadzeniu 5:4 i 30-0 de Bakker i Sijsling zdobyli cztery punkty pod rząd, przełamali Matkowskiego i wrócili do gry. Fyrstenberg i Matkowski znaleźli się w dużych opałach w 12. gemie, lecz oddalili trzy setbole przy podaniu warszawianina.

W tie breaku, który decydował o losach drugiego seta, obie pary miały swoje szanse. Polacy jako pierwsi uzyskali mini przełamanie, ale po chwili musieli odrabiać straty. Przy 6-5 mieli meczbola, ale zmarnowali go, a następnie sami skutecznie oddalili dwa setbole.

Ostatecznie Fyrstenberg i Matkowski zapisali na swoim koncie trzy końcowe punkty spotkania i zapewnili sobie piąty w historii wspólnych startów awans do ćwierćfinału turnieju w Rotterdamie.

Kolejnymi przeciwnikami Polaków będą rozstawieni z numerem pierwszym Chorwat Ivan Dodig i Marcelo Melo z Brazylii bądź debel czesko-włoski Lukas Rosol / Andreas Seppi.

Jedyny reprezentant Polski w grze singlowej imprezy ABN AMRO World Tennis Tournament, Jerzy Janowicz, stanie do walki we wtorek. Polak w drugim meczu sesji nocnej, która rozpocznie się o godz. 19:30 polskiego czasu, zagra z Francuzem Julienem Benneteau.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,369 mln euro
poniedziałek, 10 lutego

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) - Thiemo de Bakker (Holandia, WC) / Igor Sijsling (Holandia, WC) 6:4, 7:6(8)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Zmiany w kalendarzu ATP World Tour na rok 2015

Czy Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają w półfinale debla turnieju w Rotterdamie?