WTA Miami: Janković, Vinci i Bouchard nie uniknęły porażek, Halep wycofała się

Już na II rundzie zakończyła udział w turnieju WTA w Miami Jelena Janković. Serbka przegrała z Varvarą Lepchenko. Odpadły też Roberta Vinci i Eugenie Bouchard.

Jelena Janković (WTA 6) po raz drugi w sezonie odpadła po pierwszym meczu. W Sydney odprawiła ją Jekaterina Makarowa, a w Miami przegrała 3:6, 6:2, 6:7(2) z Varvarą Lepchenko (WTA 49). W III secie Serbka nie wykorzystała prowadzenia 5:1, za to wcześniej dosyć wysokiego prowadzenia nie wykorzystała reprezentantka gospodarzy (6:3, 2:0 i miała nawet piłkę na 3:0 w II partii). Było to drugie spotkanie obu zawodniczek - dwa lata temu w II rundzie Rolanda Garrosa również lepsza była Amerykanka po trzysetowym boju. Kolejną rywalką Lepchenko będzie Ajla Tomljanović (WTA 69), która wróciła z 3:6, 2:5 i pokonała 3:6, 7:6(6), 6:1 Garbine Muguruzę (WTA 34). Pokonując reprezentantkę gospodarzy odniosła największe zwycięstwo w karierze (w ubiegłym sezonie w Pucharze Federacji wygrała z Sarą Errani, ówczesną siódmą rakietą globu).

Bardzo dobry mecz rozegrały Roberta Vinci (WTA 14) i Barbora Zahlavova-Strycova (WTA 64). Lepsza była Czeszka, która zwyciężyła 6:4, 2:6, 7:5 po dwóch godzinach i 46 minutach walki. W spotkaniu tym mieliśmy wszelkiej maści zagrania - od efektownych piłek z głębi kortu dla fanów tenisa fizycznego, przez magiczne slajsy i drop szoty, po niezliczoną ilość wspaniałych akcji przy siatce dla miłośników finezji i szachów na korcie. Włoszka rozegrała dobry mecz, ale górą była większa agresja i brawura Záhlavovej-Strýcovej.

Vinci zdobyła łącznie o dwa punkty więcej (110-108), ale poniosła ósmą porażkę w sezonie przy zaledwie jednym zwycięstwie, jakie odniosła w Indian Wells z Madison Keys. Zawodniczka z Tarentu wygrała trzy wcześniejsze mecze z Czeszką w głównym cyklu, ale była to już ich trzecia trzysetowa bitwa. Záhlavová-Strýcová wyrównała swoje największe zwycięstwo - trzy lata temu w Indian Wells pokonała Petrę Kvitovą, która wtedy tak jak Vinci była 14. rakietą globu.

Z turniejem pożegnała się półfinalistka tegorocznego Australian Open Eugenie Bouchard (WTA 19), która przegrała 6:1, 1:6, 2:6 z Eliną Switoliną (WTA 42). W ten sposób zamiast spotkania Vinci z Kanadyjką w II rundzie dojdzie do konfrontacji Ukrainki z Záhlavovą-Strýcovą. Nie zawiodła za to finalistka pierwszej lewy Wielkiego Szlema w sezonie Dominika Cibulkova (WTA 11), która oddała trzy gemy Yvonne Meusburger (WTA 39).

Bez gry do III rundy awansowała Na Li (WTA 2), po tym jak Alisa Klejbanowa (WTA 112) oddała mecz walkowerem powodu choroby. Półfinalistka z ubiegłego tygodnia z Indian Wells Simona Halep (WTA 5) wycofała się z turnieju z powodu kontuzji dużego palca u prawej nogi, a konkretnie infekcji paznokcia. Rumunkę zastąpiła Jana Cepelova (WTA 76), która dzielnie walczyła, ale przegrała 4:6, 6:1, 4:6 z Casey Dellacqua (WTA 56).

Andrea Petković (WTA 37) w meczu z Alize Cornet (WTA 22) obroniła trzy piłki meczowe przy 2:6, 4:5 i wygrała tie breaka II seta do zera. W całym meczu lepsza była jednak Francuzka, która pokonała Niemkę 6:2, 6:7(0), 6:4 po dwóch godzinach i 36 minutach. O 1/8 finału Cornet zmierzy się z Cibulkovą. Kaia Kanepi (WTA 25) obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie II seta i zwyciężyła 7:6(5), 7:6(0) Christinę McHale (WTA 57). Była to druga konfrontacja obu tenisistek w tym roku - w ubiegłym miesiącu w Acapulco w trzech setach lepsza była Amerykanka.

Jeśli Agnieszka Radwańska pokona Rominę Oprandi, wówczas w III rundzie zmierzy się z Jeleną Wiesniną (WTA 35). Rosjanka pokonała 6:2, 6:2 Alison Riske (WTA 48) po 61 minutach gry. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w sezonie - w I rundzie Australian Open również było 6:2, 6:2, tylko że dla Amerykanki.

Sony Open Tennis, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 5,427 mln dolarów
piątek, 21 marca

II runda gry pojedynczej:

Na Li (Chiny, 2) - Alisa Klejbanowa (Rosja) walkower
Varvara Lepchenko (USA) - Jelena Janković (Serbia, 7) 6:3, 2:6, 7:6(2)
Dominika Cibulková (Słowacja, 10) - Yvonne Meusburger (Austria) 6:1, 6:2
Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy) - Roberta Vinci (Włochy, 13) 6:4, 2:6, 7:5
Elina Switolina (Ukraina) - Eugenie Bouchard (Kanada, 18) 1:6, 6:1, 6:2
Alizé Cornet (Francja, 22) - Andrea Petković (Niemcy) 6:2, 6:7(0), 6:4
Kaia Kanepi (Estonia, 24) - Christina McHale (USA) 7:6(5), 7:6(0)
Ajla Tomljanović (Chorwacja) - Garbiñe Muguruza (Hiszpania, 30) 3:6, 7:6(6), 6:1
Jelena Wiesnina (Rosja, 32) - Alison Riske (USA) 6:2, 6:2
Casey Dellacqua (Australia, WC) - Jana Čepelová (Słowacja, LL) 6:4, 1:6, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)