Challenger Le Gosier: Tomasz Bednarek w ćwierćfinale gry podwójnej

Tomas Bednarek i Adil Shamasdin awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej Challengera w Le Gosier. Polsko-kanadyjska para pokonała Michaela Russella i Jana Mertla.

Marcin Motyka

Tomasz Bednarek występy w Le Gosier rozpoczął od dwóch porażek w singlu. Najpierw Polak uległ w finałowej rundzie kwalifikacji Eliemu Rousettowi, ale awansował do głównej drabinki jako szczęśliwy przegrany z eliminacji. Jednak jego plany o podboju Gwadelupy w turnieju gry pojedynczej zakończył Daniel Munoz, oddając naszemu reprezentantowi dwa gemy.

Priorytetem dla Bednarka jest przede wszystkim debel. To właśnie w grze podwójnej liczy na dobre wyniki. W Le Gosier pabianiczanin utworzył parę z Adilem Shamasdinem. W I rundzie polsko-kanadyjska para trafiła na duet Michael Russell / Jan Mertl i nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa.

W pierwszej odsłonie Bednarek i Shamasdin jeden raz oddali własne podanie, ale odpowiedzieli dwoma przełamaniami, wygrywając 6:3. Drugi set również miał bardzo wyrównany przebieg, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Polak i Kanadyjczyk, którzy zanotowali jedynego breaka i wygrali tę partię, jak i cały mecz 7:5.

Bednarek i Shamasdin przez niespełna 70 minut, które trwało spotkanie, znakomicie serwowali. Posłali siedem asów, przy własnym serwisie wygrali 72 proc. rozegranych punktów, w tym 32 z 38 po trafionym pierwszym podaniu, jeden raz zostali przełamani, sami wykorzystali trzy z czterech break pointów i łącznie zdobyli o 13 "oczek" więcej od rywali.

Przeciwnikami rozstawionych z numerem trzecim Polaka i Kanadyjczyka w ćwierćfinale będą Włosi Andrea Arnaboldi i Thomas Fabbiano, którzy wygrali 6:4, 6:1 z francuskimi posiadaczami dzikiej karty Tristanem Merautem i Eliem Roussetem.

Open de Guadeloupe, Le Gosier (Gwadelupa)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów
wtorek, 1 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Tomas Bednarek (Polska, 3) / Adil Shamasdin (Kanada, 3) - Michael Russell (USA) / Jan Mertl (Czechy) 6:3, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Cykl ITF: Polacy wygrywają w Egipcie, trwa czarna seria Magdy Linette

Czy Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin awansują do półfinału?