ATP Monachium: Hewitt i Matosević lepsi od Bednarka i Draganji w turnieju debla

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
/ Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Tomasz Bednarek i Marin Draganja przegrali w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 w Monachium. Polsko-chorwacka para nie sprostała w środę Lleytonowi Hewittowi i Marinko Matoseviciowi.

32-letni Tomasz Bednarek zadebiutował w środę w turnieju BMW Open, a jego partnerem był Marin Draganja. W zeszłym tygodniu w Bukareszcie pabianiczanin rywalizował na kortach ziemnych wspólnie z Mate Paviciem, dlatego w ciągu kilku dni miał możliwość sprawdzić umiejętności obu Chorwatów, którzy na początku kwietnia mocno postraszyli Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w Pucharze Davisa. [ad=rectangle] W środę rywalami rozstawionych z numerem czwartym Bednarka i Draganji byli Lleyton Hewitt i Marinko Matosević. Dla naszego reprezentanta było to drugie starcie w obecnym sezonie z byłym liderem rankingu singlowego - w Dubaju przeciwnikiem Polaka i Lukasa Dlouhy'ego byli Novak Djoković i Carlos Gomez-Herrera. Ci sympatycy białego sportu, którzy zdecydowali się wybrać pojedynek deblowy rozgrywany na korcie SZ w Monachum (a było ich w środę sporo), nie wyszli z tego meczu zawiedzeni.

Początek spotkania nie był udany w wykonaniu polsko-chorwackiej pary, bowiem już w gemie otwarcia podania nie utrzymał Bednarek. Australijczycy znakomicie serwowali i grali przy siatce, a do tego mieli sporo okazji na kolejne przełamania. W siódmym gemie podanie z trudem utrzymał Draganja, a kilka minut później poważne problemy miał pabianiczanin. Ostatecznie Hewitt i Matosević wygrali pierwszego seta 6:4.

W drugim gemie kolejnej części meczu polsko-chorwacka para zmarnowała trzy break pointy przy podaniu Matosevicia, a po chwili przegrała trzy gemy z rzędu. Przy stanie 4:2 Australijczycy znów nie wykorzystali szans na przełamanie, a następnie własnego serwisu nie utrzymał Hewitt i zrobiło się po 4. Gra się wyrównała i o losach pojedynku mogła zadecydować jedna akcja. Taką przeprowadzili w 11. gemie tenisiści z antypodów, a po zmianie stron cały pojedynek pewnie zwieńczył były lider rankingu ATP.

Środowy pojedynek trwał 71 minut i zakończył się zwycięstwem Hewitta i Matosevicia 6:4, 7:5. Australijczycy zanotowali cztery asy i jeden podwójny błąd oraz wykorzystali trzy z 10 break pointów. Bednarek i Draganja natomiast mieli jednego asa, trzy podwójne błędy i tylko raz postarali się o przełamanie. Ze 127 rozegranych punktów 67 padło łupem Australijczyków, którzy o półfinał turnieju BMW Open zagrają z Dustinem Brownem i Julianem Knowlem.

BMW Open, Monachium (Niemcy) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,6 tys. euro środa, 30 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Lleyton Hewitt (Australia) / Marinko Matosević (Australia) - Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Marin Draganja (Chorwacja, 4) 6:4, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!