ATP Eastbourne: Bernard Tomic rywalem Richarda Gasqueta, Chardy pokonał Karlovicia

Bernard Tomic pokonał Andrieja Gołubiewa i w II rundzie turnieju ATP w Eastbourne zagra z Richardem Gasquetem. Awans do 1/8 finału wywalczyli też m.in.: Jeremy Chardy, Sam Querrey i Martin Kliżan.

Marcin Motyka
W meczu otwarcia tegorocznej edycji turnieju AEGON International doszło do starcia dwóch znakomicie serwujących tenisistów, które zakończyło się niespodzianką. Jeremy Chardy (dziewięć asów serwisowych i 82 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu) pokonał 6:4, 6:4 w 65 minut rozstawionego z numerem piątym Ivo Karlovicia, który posłał 14 serwisów nie do odbioru, po pierwszym podaniu zdobył 85 proc. rozegranych punktów, lecz dał się dwukrotnie przełamać.
Chardy, dla którego to pierwszy wygrany mecz na trawie w tym sezonie, w II rundzie zmagań w Eastbourne, zmierzy się z Carlosem Berlocqiem. Argentyńczyk w poniedziałek wyeliminował słoweńskiego kwalifkanta Blaza Rolę, który skreczował w drugim secie z powodu kontuzji kolana.Bernard Tomic w tym sezonie wygrywa mecze rozgrywane tylko na terenie własnego kraju bądź też na nawierzchni trawiastej,. Australijczyk wygrał w 2014 roku sześć spotkań - cztery w imprezie w Sydney oraz dwa na trawie. W poniedziałek w I rundzie AEGON International 21-letni rezydent Monte Carlo pokonał 6:4, 6:4 Andrieja Gołubiewa.

W hitowo zapowiadającym się meczu II rundy Tomic zmierzy się z najwyżej rozstawionym tenisistą turnieju, Richardem Gasquetem. Obaj tenisiści mierzyli się dotychczas ze sobą pięciokrotnie i Australijczyk wygrał tylko jeden raz, ale właśnie na trawie, w Wimbledonie.

W poniedziałek swoich inauguracyjnych rywali poznali również inni rozstawieni tenisiści. Obrońca tytułu i turniejowa "trójka", finalista zeszłotygodniowych zmagań na trawnikach Queen's Clubu, Feliciano Lopez, zagra z Tobiasem Kamke. Niemiecki kwalifikant w 67-minutowym pojedynku oddał tylko pięć gemów brytyjskiemu posiadaczowi dzikiej karty, Danielowi Evansowi.

Oznaczony numerem drugim Ołeksandr Dołgopołow skrzyżuje rakietę z Samem Querreyem, który bez straty seta poradził sobie z Kyle'em Edmundem, natomiast rozstawiony z "czwórką" Guillermo Garcia-Lopez, stanie naprzeciw Denisa Istomina. Reprezentant Uzbekistanu wygrał ponad dwuipółgodzinny bój z Kazachem Michaiłem Kukuszkinem 7:6(6), 6:7(7), 6:3.

Bez straty seta swoje mecze wygrali dwaj inni rozstawieni uczestnicy zmagań w Eastbourne. Gilles Simon, oznaczony numerem szóstym, wyeliminował pogromcę Michała Przysiężnego z kwalifkacji, Chrisa Guccione, a Martin Klizan, turniejowy numer osiem, okazał się lepszy od Federico Delbonisa.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)