WTA Den Bosch: Półfinał nie dla Garbine Muguruzy, Koukalova powalczy o finał

Garbine Muguruza przegrała z Coco Vandeweghe w ćwierćfinale turnieju WTA w Den Bosch. Do półfinału awansowała Klara Koukalova.

W ubiegłym sezonie właśnie w Den Bosch Garbine Muguruza osiągnęła swój pierwszy półfinał w głównym cyklu. Hiszpanka przeszła wówczas eliminacje i dopiero w walce o finał nie dała rady Kirsten Flipkens. Tym razem w ćwierćfinale przegrała 6:7(3), 1:6 z Coco Vandeweghe (WTA 69). Muguruza (WTA 27) nie wykorzystała prowadzenia 5:2 oraz piłki setowej przy 6:5 w I partii. W trwającym 86 minut spotkaniu Amerykanka zaserwowała 11 asów oraz zdobyła 31 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i osiągnęła drugi półfinał w karierze (finał w Stanford w 2012).
Kolejną rywalką Vandeweghe będzie Klara Koukalova (WTA 31), która w 2005 roku zdobyła w Den Bosch swój pierwszy tytuł. W czwartek Czeszka wygrała 6:2, 6:4 z Jarosławą Szwiedową (WTA 67). W ciągu 71 minut gry 32-latka z Pragi wykorzystała pięć z 13 break pointów. Koukalová i Vandeweghe zmierzą się po raz drugi na przestrzeni tygodnia. W Birmingham Amerykanka wróciła ze stanu 3:6, 3:5 i zwyciężyła 3:6, 7:6(3), 6:4. Magdalena Rybarikova (WTA 39) pokonała 6:2, 7:5 Annikę Beck (WTA 55). Słowaczka trzy razy oddała podanie, ale sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. W ten sposób osiągnęła ona trzeci półfinał na korcie trawiastym. W 2009 roku w Birmingham sięgnęła po swój pierwszy tytuł po zwycięstwie nad Na Li. W ubiegłym sezonie w tej samej imprezie w walce o finał uległa Donnie Vekić.

O finał Rybáriková zagra z Jie Zheng (WTA 90), która rozbiła 6:3, 6:0 Elinę Switolinę (WTA 34). W ciągu 61 minut gry Chinka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała wszystkie sześć szans na przełamanie rywalki, jakie miała. Poza tym zdobyła 20 z 32 punktów przy pierwszym podaniu Ukrainki. Zheng osiągnęła pierwszy półfinał w sezonie. Z Rybárikovą ma ona bilans spotkań 2-2. Będzie to ich druga konfrontacja na trawie. Pięć lat temu w Birmingham Słowaczka wygrała 7:6(10), 6:4.

Jie Zheng (Chiny) - Elina Switolina (Ukraina) 6:3, 6:0

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)