Wimbledon: Agnieszka Radwańska ze zwycięstwem na korcie centralnym

Najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem czwartym, uporała się w II rundzie Wimbledonu z Australijką Casey Dellacquą.

Kacper Kowalczyk
Dla Agnieszki Radwańskiej był to pierwszy mecz na największym obiekcie All England Clubu od czasu zeszłorocznej przegranej w półfinale z Sabiną Lisicką. W środowym pojedynku II rundy z Casey Dellacquą, Polka przeważała od samego początku.
Podanie leworęcznej Australijki sprawiło problemy Radwańskiej głównie w drugim gemie meczu, kiedy mocny, rotacyjny serwis uniemożliwił jej dogodne returny. Kiedy Polka zaczęła przewidywać kierunek zagrań Dellacquy, wyraźnie przejęła inicjatywę w wymianach, zagrywała coraz częściej na ciało rywalki wchodziła w kort, wymuszając błędy 36. rakiety świata. W piątym gemie kilka kąśliwych returnów Australijki dały jej przewagę, którą Polka zdołała odrobić dwoma kończącymi forhendami po linii i sporej pomyłce forhendowej przeciwniczki. Bardzo śmiałe akcje przy siatce w wykonaniu Radwańskiej dały jej też punkty w kolejnym gemie, niezbędne do powiększenia przewagi do 5:1. Wówczas finalistka Wimbledonu 2012 cofnęła się za linię końcową, dając pole do manewru mocnym, szybko zagrywanym zagraniom Dellacquy z głębi kortu. Tym sposobem 29-latka z Sydney odrobiła stratę podwójnego przełamania i serwowała by wyrównać stan meczu na 5:5. Ta próba nie powiodła jej się - podwójny błąd, proste pomyłki z forhendu i słabsza akcja bekhendowa dała zwycięstwo w pierwszym secie Radwańskiej 6:4.Przewaga na korcie była widoczna również w drugiej partii. Narzucony przeciwniczce styl gry Polki, polegający na dłuższych wymianach wymagających sporych przebieżek dość ociężale poruszającej się Australijce i obijana słabsza strona bekhendowa powodowały sporo błędów i równie dużo okazji do skończenia akcji dla Radwańskiej. Dellacqua zdołała zdobyć tylko 10 punktów, z czego tylko trzy przy podaniu krakowianki. Nie udawały jej się także akcje przy siatce, gdzie często napotykała na minięcia ze strony czwartej zawodniczki rankingu WTA. Zbyt długi forhend w wykonaniu Dellacquy po 22 minutach gry w drugim secie dał wygraną Radwańskiej 6:4, 6:0.

Zwycięski, 54-minutowy pojedynek pozwolił Polce na awans do III rundy, gdzie zmierzy się z portugalską kwalifikantką Michelle Larcher de Brito, która w środowy wieczór pokonała 6:3, 4:6, 6:3 Jarmilę Gajdosovą.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu kobiet 9,600 mln funtów
środa, 25 czerwca

II runda gry pojedynczej
:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Casey Dellacqua (Australia) 6:4, 6:0

Program i wyniki turnieju kobiet

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Wimbledon: Wiktoria Azarenka wyeliminowana w II rundzie przez Bojanę Jovanovski Wimbledon: Przegrana po walce Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski