Wimbledon: Jelena Ostapenko i Noah Rubin najlepszymi juniorami

W niedzielę rozegrano finały juniorskiej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu 2014. W grze pojedynczej mistrzowskie tytuły wywalczyli Jelena Ostapenko i Noah Rubin.

Rafał Smoliński
Najlepszą juniorką Wimbledonu 2014 został Jelena Ostapenko, która w finale pokonała 2:6, 6:3, 6:0 rozstawioną z numerem ósmym Kristinę Schmiedlovą, młodszą siostrę występującej coraz bardziej regularnie w głównym cyklu Anny. 17-letnia Łotyszka odnosi już sukcesy w imprezach seniorskich rangi ITF, dzięki czemu stopniowo pnie się w górę światowej klasyfikacji (obecnie jest 484. rakietą globu).
W turnieju juniorów zwyciężył Noah Rubin, który w niedzielnym finale okazał się lepszy od oznaczonego "szóstką" swojego rodaka Stefana Kozlova 6:4, 4:6, 6:3. Amerykanin w swojej kategorii wiekowej zajmował na początku 2013 roku szóstą pozycję, ale coraz częściej zaczął grać w zawodowym cyklu. W drodze po tytuł pokonał dwóch reprezentantów Polski, Mateusza Terczyńskiego w eliminacjach oraz Kamila Majchrzaka w II rundzie głównej drabinki.

Triumfatorkami gry podwójnej w kategorii dziewcząt zostały Tami Grende z Indonezji i Chinka Qiu Yu Ye. Wśród chłopców z kolei zwyciężyli oznaczeni numerem trzecim Brazylijczycy Orlando Luz i Marcelo Zormann, którzy pokonali najwyżej rozstawioną parę Andriej Rublow i Stefan Kozlov.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

finał gry podwójnej juniorek:

Tami Grende (Indonezja) / Qiu Yu Ye (Chiny) - Marie Bouzková (Czechy) / Dalma Galfi (Węgry) 6:2, 7:6(5)

finał gry podwójnej juniorów:

Orlando Luz (Brazylia, 3) / Marcelo Zormann (Brazylia, 3) - Stefan Kozlov (USA, 1) / Andriej Rublow (Rosja, 1) 6:4, 3:6, 8:6

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!