ATP Hamburg: Pierwszy półfinał Alexandra Zvereva, David Ferrer kolejnym rywalem Niemca

Alexander Zverev pokonał Tobiasa Kamke w ćwierćfinale turnieju ATP w Hamburgu i po raz pierwszy w karierze awansował do 1/2 finału imprezy głównego cyklu. Następnym rywalem Niemca będzie David Ferrer.

Marcin Motyka
Po raz czwarty w tegorocznej edycji turnieju ATP w Hamburgu Alexander Zverev zmierzył się z tenisistą z Top 100 rankingu ATP i po raz czwarty odniósł zwycięstwo. Utalentowany 17-latek wygrał w trzech setach 83. tenisistą rankingu ATP Tobiasem Kamke, który tak jak Zverev jest rezydentem Hamburga oraz otrzymał dziką kartę do głównej drabinki German Open Tennis Championships, i dzięki temu awansował do półfinału imprezy rangi ATP World Tour w swoim zaledwie drugim występie w zmaganiach głównego cyklu.
Zverev, 285. tenisista świata, tym samym został pierwszym nastolatkiem, który wystąpi w półfinale turnieju rangi ATP World Tour od lipca 2006 roku, gdy w 1/2 finału w Gstaad zagrał Marin Cilić oraz pierwszym tenisistą spoza Top 250, który awansował do półfinału turnieju rangi ATP World Tour od lutego 2011, gdy w Memphis w najlepszej czwórce znalazł się Juan Martín del Potro. Młody Niemiec nie ukrywał zadowolenia po zwycięstwie 0:6, 7:5, 6:3. - Nie byłem zdenerwowany, wiedziałem, że on gra bardzo dobrze, co udowodnił. W pierwszym secie grał niesamowicie, tak że nie wiedziałem, co mam robić. Na szczęście na początku drugiej partii uzyskałem przełamanie i jestem bardzo zadowolony, że zakończyłem mecz zwycięsko - mówił reprezentant naszych zachodnich sąsiadów.

W półfinale Zverev po raz pierwszy w karierze stanie naprzeciw tenisisty z czołowej "10" rankingu ATP. Przeciwnikiem Niemca będzie najwyżej rozstawiony w Hamburgu David Ferrer, siódmy tenisista światowej hierarchii, który w piątek rozbił Pablo Andujara, wygrywając 6:0, 6:2. Hiszpan, który tym samym poprawił bilans konfrontacji ze swoim rodakiem na 3-0, w ciągu 65-minutowego spotkania zapisał na swoim koncie sześć przełamań, 16 uderzeń kończących i 12 błędów własnych.

W grze o tytuł międzynarodowego mistrza Niemiec wciąż pozostaje najwyżej klasyfikowany niemiecki tenisista w tegorocznej edycji tego turnieju, Philipp Kohlschreiber. 30-latek z Augsburga zrewanżował się Lukasowi Rosolowi za zeszłotygodniową porażkę w Stuttgarcie i zwyciężył 6:4, 6:4, w niespełna 80 minut popełniając tylko dziewięć niewymuszonych błędów.

Kohlschreiber o finał zagra z Leonardo Mayerem, z którym grał dotychczas dwukrotnie, dwa razy na ceglanej mączce, i ani razu nie wygrał. Argentyńczyk uzyskał promocję do pierwszego w karierze półfinału turnieju rangi ATP World 500, eliminując Dusana Lajovicia.

German Open Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)