Cykl ITF: Kamil Majchrzak wyeliminował turniejową "jedynkę", Polacy bez finału w Estonii

Kamil Majchrzak postarał się o niespodziankę i pokonał najwyżej rozstawionego zawodnika turnieju ITF w Michalovcach. W stolicy Estonii do finału nie awansował ani Karol Drzewiecki, ani Piotr Łomacki.

Rafał Smoliński
18-letni Kamil Majchrzak w piątkowym pojedynku o półfinał zmierzył się z najwyżej rozstawionym Słowakiem Adrianem Partlem. Reprezentant gospodarzy pewnie wygrał pierwszą partię 6:1, ale w dwóch kolejnych triumfował już piotrkowianin, zwyciężając ostatecznie w całym pojedynku 1:6, 6:1, 6:4. W sobotę na drodze Polaka do drugiego w sezonie finału stanie inny Słowak, Marek Semjan. 26-latek był swego czasu 218. tenisistą świata i regularnie występował w Challengerach. Największe zwycięstwo w karierze odniósł w 2012 roku w Prościejowie, gdzie w I rundzie pokonał Fernando Verdasco.
W Tallinie nie dojdzie do polskiego pojedynku, którego stawką byłby triumf w międzynarodowych mistrzostwach Estonii. Karol Drzewiecki przegrał gładko w półfinale z oznaczonym numerem trzecim zawodnikiem gospodarzy Władimirem Iwanowem, a jego los podzielił także Piotr Łomacki, który uległ znanemu z występów na naszej mączce Łotyszowi Janisowi Podzusowi. Mimo piątkowych porażek, biało-czerwoni mogą być z siebie zadowoleni, gdyż wywalczyli po sześć punktów do rankingu ATP.Paulina Czarnik i partnerująca jej Rosjanka Antonina Łysakowa nie wystąpią w finale gry podwójnej turnieju ITF w Tampere. W piątkowym pojedynku Polka i jej partnerka zabrały tylko jednego gema najwyżej rozstawionej parze Alexandra Nancarrow i Maria Sakkari.

Po tytuł w grze podwójnej sięgnęły natomiast startujące w miejscowości Viserba di Rimini Natalia Siedliska i Luisa Marie Huber. Rozstawione z numerem trzecim Polka i Niemka w całym turnieju straciły zaledwie 15 gemów, a piątkowym finale pokonały  Georgie Brescię i Cristianę Ferrando 6:3, 6:4. Dla 18-letniej Siedliskiej to czwarte deblowe trofeum w zawodowej karierze. W maju nasza tenisistka triumfowała w Zielonej Górze, gdzie partnerowała jej Rosjanka Natela Dżalamidze.

piątek, 25 lipca
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Tampere (Finlandia), 10 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry podwójnej:

Alexandra Nancarrow (Australia, 1) / Maria Sakkari (Grecja, 1) - Paulina Czarnik (Polska) / Antonina Łysakowa (Rosja) 6:1, 6:0

Viserba di Rimini (Włochy), 10 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Natalia Siedliska (Polska, 3) / Luisa Marie Huber (Niemcy, 3) - Georgia Brescia (Włochy) / Cristiana Ferrando (Włochy) 6:3, 6:4