US Open: Sprint Agnieszki Radwańskiej, Polka jako pierwsza w II rundzie

Agnieszka Radwańska łatwo pokonała Sharon Fichman i zameldowała się w II rundzie wielkoszlemowego US Open rozgrywanego na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Na otwarcie dziewiątego startu w wielkoszlemowym US Open, Agnieszka Radwańska (WTA 5) zmierzyła się z Sharon Fichman (WTA 112). Trzecia rakieta Kanady odebrała Polce podanie w pierwszym gemie meczu, ale krakowianka zdobyła 12 gemów z rzędu i wygrała 6:1, 6:0 po zaledwie 47 minutach gry.
W gemie otwierającym mecz Fichman zaliczyła przełamanie returnem forhendowym. Radwańska odrobiła stratę w identyczny sposób, kończącym returnem forhendowym. Dobra akcja zwieńczona drajw wolejem forhendowym dała krakowiance trzy break pointy na 3:1. Przy drugim z nich Kanadyjka wpakowała forhend w siatkę. W szóstym gemie Radwańska minięciem forhendowym po krosie uzyskała dwie szanse na przełamanie. Fichman podanie oddała pakując forhend w siatkę. Seta Polka zakończyła gemem serwisowym na sucho zwieńczonym krosem forhendowym. Odwrotny kros forhendowy przyniósł Radwańskiej przełamanie w I gemie II seta. Minięcie forhendowe po krosie krakowianka po raz kolejny odebrała rywalce podanie i prowadziła 3:0. Jeszcze jedno precyzyjne minięcie przyniosło Polce dwa break pointy na 5:0. Wykorzystała już pierwszego za sprawą niewymuszonego błędu rywalki. Mecz zakończyła gemem do 15, ostatni punkt zdobywając po błędzie z returnu Kanadyjki. Radwańska spotkanie zakończyła z dorobkiem 23 kończących uderzeń oraz skorzystała z 24 niewymuszonych błędów rywalki. Polka w swoich gemach serwisowych straciła tylko osiem punktów. Fichman po własnym podaniu wywalczyła ledwie siedem punktów, a w całym meczu łącznie 15.
Fichman bardzo szybko się wystrzelała, bo już w pierwszym gemie. Do końca Kanadyjka rozegrała jeszcze pojedyncze udane akcje, ale popełniała całą masę błędów. Taktyczne niechlujstwo w jej grze było bardzo widoczne. Próbowała iść do siatki po zagraniach, które ją do tego kompletnie nie uprawniały i Radwańska karciła ją precyzyjnymi minięciami. Fichman mogła zdobyć kilka punktów więcej, ale była bardzo niecierpliwa i nawet, gdy wypracowała sobie przewagę sytuacyjną w wymianie, zniechęcona żelazną defensywą krakowianki w końcu popełniała błąd. Po godzinie 17:00 czasu polskiego rozpoczęło się dziewięć spotkań w turnieju kobiet i Radwańska w II rundzie zameldowała się jako pierwsza.

Dla Fichman był to drugi występ w głównej drabince w Nowym Jorku. W ubiegłym sezonie urwała seta Soranie Cirstei. Był to dla niej wielkoszlemowy debiut. W tym roku zagrała też w Rolandzie Garrosie i Wimbledonie. Wciąż pozostaje bez wygranego meczu w tak wielkiej imprezie. US Open to jedyny wielkoszlemowy turniej, w którym Radwańska nie grała jeszcze w ćwierćfinale. Drugą jej rywalką będzie Shuai Peng, która w chińskim meczu pokonała Jie Zheng.