WTA Hongkong: Magda Linette zrobiła pierwszy krok ku głównej drabince

Magda Linette awansowała w sobotę do II rundy eliminacji turnieju WTA International rozgrywanego w Hongkongu. Polska tenisistka potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw, by awansować do głównej drabinki.

Rafał Smoliński

W sobotnim pojedynku rozstawiona z numerem siódmym w eliminacjach Magda Linette po raz drugi w karierze zmierzyła się z Xinyun Han. W 2011 roku Polka w trzech setach pokonała starszą od siebie o dwa lata Chinkę podczas imprezy w Toruniu. Tym razem tenisistka z Poznania rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść w dwóch partiach.

Początek spotkania należał do 24-letniej Han, która szybko postarała się o dwa przełamania i wyszła na 4:1. Linette odrobiła jednak błyskawicznie wszystkie straty, a w 12. gemie miała szansę zwieńczyć seta, lecz oddała serwis. Ostatecznie Polka zakończyła pierwszą partię w tie breaku, w którym nie straciła nawet punktu.
Drugiego seta 22-latka z Poznania rozpoczęła od przegrania własnego serwisu, lecz już po chwili było po 1. Decydujący cios Linette zadała w 10. gemie, kiedy to przy podaniu Chinki uzyskała dwa meczbole i drugiego z nich wykorzystała.

Po godzinie i 54 minutach Polka zwyciężyła 7:6(0), 6:4 i o miejsce w finale eliminacji powalczy w niedzielę z Elicą Kostową. Bułgarka, która w 2011 roku pokonała Linette w Pucharze Federacji oraz w półfinale turnieju ITF w Trnawie, w I rundzie kwalifikacji okazała się w trzech setach lepsza od Brytyjki Emily Webley-Smith.

Turniej WTA rozgrywany jest w Hongkongu po raz pierwszy od 1993 roku. Losowanie drabinki singla i debla odbędzie się w niedzielę. Z Polek pewne miejsce w turnieju głównym ma Katarzyna Piter.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 6 września

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 7) - Xinyun Han (Chiny) 7:6(0), 6:4

WTA Challenger Suzhou: Magda Linette bez deblowego finału, czas na Hongkong

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do głównej drabinki turnieju WTA w Hongkongu?