ATP Kuala Lumpur: Pablo Cuevas pokonał Jürgena Melzera, awans Ivana Dodiga

Pablo Cuevas pokonał Jürgena Melzera i awansował do II rundy turnieju ATP w Kuala Lumpur, w której zagra z Ivanem Dodigiem. Chorwat w poniedziałek wyeliminował Hirokiego Moriyę.

Marcin Motyka
Turniej w Kuala Lumpur od 2009 roku tradycyjnie inauguruje trzytygodniowy cykl imprez rangi ATP World Tour rozgrywanych w Azji, zwany Asian Swing. Poprzednie pięć edycji Malaysian Open miały pięciu różnych zwycięzców. W stolicy Malezji triumfowali Nikołaj Dawidienko, Michaił Jużny, Janko Tipsarević, Juan Monaco i João Sousa.
Mimo że zmagania w Kuala Lumpur pulą nagród wszystkich zawodów rangi ATP World Tour 250 ustępują jedynie Ad-Dausze, w przeciwieństwie do Katarczyków, Malezyjczycy nie potrafią skusić na grę w ich turnieju największych gwiazd. W tym sezonie w międzynarodowych mistrzostwach Malezji wystąpią jednak utalentowani Kei Nishikori, Ernests Gulbis, Nick Kyrgios, Bernard Tomic, czy nasz reprezentant Michał Przysiężny. Z byłych mistrzów zagra jedynie Sousa. W meczu otwarcia Malaysian Open 2014 rozstawiony z numerem piątym Pablo Cuevas okazał się lepszy od Jürgena Melzera. Urugwajczyk zwyciężył 6:4, 7:6(1) w 101 minut, dwukrotnie przełamując podanie rywala, i tym samym wyrównał bilans bezpośrednich konfrontacji z Austriakiem na 2-2.

Rywalem Cuevasa w II rundzie będzie Ivan Dodig. Chorwat przerwał serię czterech z rzędu porażek w głównym cyklu, w poniedziałek wygrywając 7:6(6), 6:1 z Hirokim Moriyą, dla którego był to pierwszy występ w głównym cyklu od równo dwóch lat i nieistniejącego już turnieju w Bangkoku.

W pojedynku dwóch posiadaczy dzikich kart Filip Krajinović wygrał 6:2, 6:4 z Taro Danielem, w ciągu 66 minut gry ani razu nie tracąc własnego serwisu, i w 1/8 finału zagra z finalistą dwóch ostatnich edycji Malaysian Open, oznaczonym numerem czwartym, Julienem Benneteau.