WTA Linz: Katarzyna Piter wykonała zadanie, kolejną rywalką turniejowa "trójka"

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Katarzyna Piter
East News / / Katarzyna Piter

Katarzyna Piter w I rundzie kwalifikacji WTA w Linzu pokonała reprezentantkę gospodarzy Julię Grabher. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie rozstawiona z "trójką" Kiki Bertens.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek meczu w wykonaniu Katarzyny Piter był bardzo chaotyczny. Poza inaugurującym gemem Polka nie potrafiła utrzymać własnego podania i pierwszy set był rozgrywany pod dyktando przełamań. [ad=rectangle] W siódmym gemie Piter przejęła inicjatywę i dzięki utrzymaniu podania wyszła na prowadzenie 4:2. Polka wygrała kolejne dwa gemy i po 27 minutach na tablicy widniał wynik 6:4 dla poznanianki.

Kolejne dwa gemy padły łupem Piter i wszystko wskazywało, że mecz rozstrzygnie się zgodnie z przewidywaniami. Polka na kilka minut straciła koncentrację co mogło się bardzo źle skończyć. 18-letnia Julia Grabher wygrała dwa gemy z rzędu i przy serwisie 23-latki z Poznania miała trzy szanse na przełamanie serwisu Polki. Katarzynie Piter udało się wygrzebać z tarapatów i wyjść na prowadzenie 3:2.

W następnych akcjach tenisistka plasowana na 130. miejscu w rankingu WTA bezsprzecznie dominowała na korcie, wygrywając trzy kolejne gemy, tym samym zapewniając sobie awans do II rundy turnieju kwalifikacyjnego po wygranej 6:2, 6:2.

W kolejnym meczu na drodze Katarzyny Piter stanie rozstawiona z numerem trzecim Kiki Bertens, która w sobotę w trzech setach uporała się z reprezentantką gospodarzy Tamirą Paszek. Będzie to drugie bezpośrednie starcie tych tenisistek - pierwsze miało miejsce cztery lata temu podczas finału w Koksijde, gdzie lepsza okazała się Polka.

Generali Ladies Linz, Linz (Austria) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów sobota, 4 października