WTA Tiencin: Lepchenko, Riske, Cirstea i Tomljanović pozostają w grze o tytuł

Varvara Lepchenko pokonała Fangzhou Liu i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Tiencinie.

Varvara Lepchenko (WTA 39) w tym roku dwa razy pokonała Agnieszkę Radwańską. Dokonała tego w Stanfordzie i Seulu. W USA doszła do półfinału, a w Korei Południowej dopiero w finale przegrała z Karolíną Plíškovą. Poza tym wyeliminowała jeszcze Jelenę Janković w drodze do IV rundy w Miami. W Tiencinie Amerykanka osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie. W środę pokonała 7:6(3), 7:5 Fangzhou Liu (WTA 273).
Lepchenko w każdym z setów osiągała przewagę. W I secie prowadziła 3:1, a w II nawet 4:0, ale w każdym z nich Liu odrabiała stratę. W końcówkach obu partii górą była już Amerykanka. W dwóch ostatnich gemach straciła ona tylko jeden punkt i po jednej godzinie i 52 minutach gry zapewniła sobie zwycięstwo. Kolejną rywalką Lepchenko będzie Alison Riske (WTA 62), która pokonała 6:4, 7:6(3) Olgę Goworcową (WTA 57). Amerykanka w II secie wróciła ze stanu 0:3. W trwającym jedną godzinę i 52 minuty spotkaniu zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Obie zawodniczki zaserwowały po trzy asy. Goworcowa popełniła siedem podwójnych błędów, a Riske miała ich pięć. Białorusinka przy własnym drugim serwisie zgarnęła tylko 14 z 37 punktów.

Sorana Cirstea (WTA 101) wygrała 6:3, 6:0 z Andreą Hlavackovą (WTA 173) po 61 minutach gry. Rumunka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów oraz zdobyła 12 z 19 punktów przy drugim podaniu rywalki. W ten sposób była 21. rakieta globu awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po Pattaya City i Dubaju).

Ajla Tomljanović (WTA 69) pokonała 6:4, 6:4 Ying-Ying Duan (WTA 143). Obie zawodniczki popełniły po cztery podwójne błędy. Chorwatka zaserwowała trzy asy, zaś Chinka jednego. Tomljanović w tegorocznym Rolandzie Garrosie wyeliminowała Agnieszkę Radwańską w drodze do IV rundy. Później jednak aż do turnieju w Tiencinie ani razu nie wygrała dwóch meczów z rzędu. W środę awansowała do trzeciego ćwierćfinału w karierze w głównym cyklu (po Quebec City 2013 i Acapulco 2014).