Challenger Brescia: Roman Jebavy i Błażej Koniusz powalczą o finał debla

Błażej Koniusz w parze z Romanem Jebavym po zwycięstwie w dwóch setach awansowali do półfinału halowego turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach twardych w Brescii.

Michał Pochopień
W ćwierćfinale imprezy rozgrywanej na Półwyspie Apenińskim Roman Jebavy i Błażej Koniusz zmierzyli się z Jamesem Cluskeyem i Goranem Tosiciem, dla których turniej w Brescii był pierwszym wspólnym występem w tym sezonie. W 2013 roku obaj tenisiści zaliczyli w duecie finał imprezy rangi ITF Futures w brytyjskim Wirral.
W premierowej partii 26-letni Polak i jego partner dwukrotnie przełamali serwis przeciwników, co pozwoliło na wygranie inaugurującego seta. Jebavý i Koniusz wygrali 100 proc. akcji rozgrywanych po trafionym pierwszym podaniu i zaserwowali trzy asy.

Przy stanie 2:2 w drugim secie czesko-polski duet wypracował sobie trzy szanse na przełamanie serwisu przeciwników, a do wyjścia na prowadzenie wystarczył jeden z nich. W kolejnym gemie jednak Cluskey i Tošić odrobili straty i na tablicy wyników widniało 3:3.

Do końca seta obie pary zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe, dlatego o jego rozstrzygnięciu decydował tie break. Od początku tej rozgrywki Jebavý i Koniusz mieli przewagę w postaci mini breaka. Po zmianie stron przeciwnicy zdołali go odrobić, jednak po chwili Cluskey i Tošić przegrali trzy piłki z rzędu, dzięki czemu Czech i Polak zapewnili sobie zwycięstwo.

W trwającym 63 minuty meczu czesko-polski duet posłał sześć asów i wygrał 34 z 38 piłek rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Przeciwnicy mogli się pochwalić skutecznością trafionego pierwszego serwisu na poziomie 75 proc.

Jebavý i Koniusz na kolejnych rywali będą musieli zaczekać do czwartku, ponieważ wówczas rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy niemiecko-holenderską parą Dustin Brown i Wesley Koolhof a duetem Frank Moser i Alexander Satschko.

Trofeo Citta di Brescia, Brescia (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 12 listopada

ćwierćfinał gry podwójnej:

Roman Jebavý (Czechy) / Błażej Koniusz (Polska) - James Cluskey (Irlandia) / Goran Tošić (Serbia) 6:2, 7:6(3)

Challenger Brescia: Trwa zła passa Mateusza Kowalczyka

Czy Roman Jebavy i Błażej Koniusz awansują do finału?