Tenisowa Liga Mistrzów: Martina Hingis ponownie pokonała Venus Williams w Indiach

Martina Hingis po raz drugi pokonała Venus Williams w Tenisowej Lidze Mistrzów w Indiach. Drużyna Szwajcarki, Hyderabad Aces, ponownie okazała się lepsza od ekipy Amerykanki, Bangalore Raptors.

W poniedziałek 17 listopada rozpoczęła się pierwsza edycja Tenisowej Lidze Mistrzów, komercyjnego przedsięwzięcia zorganizowanego przez Vijaya Amritraja. Tego dnia Hyderabad Aces, z Martiną Hingis, pokonało 27-25 Bangalore Raptors, z Venus Williams. Szwajcarka pokonała wówczas Amerykankę 6:3. Gospodarzem była wtedy ekipa z Hajdarabadu. W piątego 21 listopada obie drużyny spotkały się ponownie, tym razem w Bangalore. Zwycięstwo Hingis nad Williams było jeszcze bardziej okazałe (6:1). Cały mecz znów wygrało Hyderabad Aces, tym razem 25-22. Zwycięstwem gospodarzy zakończyły się mikst (Feliciano Lopez i Williams 6:3) oraz singiel mężczyzn (Hiszpan pokonał 6:4 Michaiła Jużnego). W grze legend Mark Philippoussis okazał się lepszy od Thomas Enqvist (6:4), w deblu mężczyzn Jużny i Jeevana Nedunchezhiyana pokonali Lópeza i Ramkumara Ramanathana po tie breaku.
W pierwszym meczu Delhi Dreams pokonało Punjab Marshalls 25-19. W Czandigarh, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna z Pendżabu, doszło do rewanżu. W poniedziałek Jelena Janković pokonała Garbine Muguruzę po tie breaku, w piątek decydujący gem przy stanie 5:5 przesądził o wygranej Hiszpanki. Drużyna z Delhi górą była jedynie w grze legend (Juan Carlos Ferrero pokonał 6:5 Leandera Paesa). Najbardziej okazałe zwycięstwo gospodarze odnieśli w mikście (Paes i Muguruza oddali jednego gema Kevinowi Andersonowi i Janković). Debel i singiel mężczyzn zakończyły się identycznymi wynikami, 6:3 - Paes i Somdev Devvarman pokonali Andersona i Sanama Singha, a Devvarman był lepszy od Andersona.

Za dwa dni (sobota to dzień przerwy w imprezie) rozegra drużyna Agnieszki Radwańskiej, Pune Marathas, mająca na koncie dwa zwycięstwa. W czwartek krakowianka wygrała z Venus Williams, a jej ekipa była lepsza od Bangalore Raptors. W niedzielę dojdzie do drugiej konfrontacji obu zespół, tym razem w Pune.

Program meczu Pune Marathas - Bangalore Raptors (niedziela 23 listopada, od godz. 13:00 czasu polskiego):

Set 1.: Pat Cash - Thomas Enqvist
Set 2.: Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska - Feliciano López / Venus Williams
Set 3.: Agnieszka Radwańska - Venus Williams
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan
Set 5.: Marcos Bagdatis - Feliciano López

O wyniku każdego z meczów, składającego się z pięciu setów (legendy, mikst, singiel kobiet, singiel i del mężczyzn), decyduje suma zdobytych gemów. W Tenisowej Lidze Mistrzów biorą udział drużyny z sześciu miast: z Delhi, Mumbaju i Pendżabu (strefa północna) oraz z Hajdarabadu, Bangalore i Pune (strefa południowa).

Set 3.: Venus Williams - Martina Hingis 1:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan 5:6
Set 5.: Feliciano López - Michaił Jużny 6:4

czwartek, 20 listopada

Bangalore Raptors - Pune Marathas 24:25

Set 1.: Thomas Enqvist - Pat Cash 6:3
Set 2.: Feliciano López / Venus Williams - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:3
Set 3.: Venus Williams - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 4:6

Set 1.: Mark Philippoussis - Pat Cash 6:3
Set 2.: Michaił Jużny / Martina Hingis - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:5
Set 3.: Martina Hingis - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 5:6

Set 3.: Martina Hingis - Venus Williams 6:3
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 6:3
Set 5.: Michaił Jużny - Feliciano López 4:8