Tenisowa Liga Mistrzów: Radwańska gorsza od Hingis, ale drużyna Polki w finale

Drużyna Agnieszki Radwańskiej, Pune Marathas, wygrała czwarty mecz i wystąpi w finale Tenisowej Ligi Mistrzów, która odbywa się w Indiach.

W pierwszym poniedziałkowym meczu Mumbai Tennis Masters pokonało 29-20 Punjab Marshalls. W pierwszym secie zamiast legend, Sergiego Bruguery i Leandera Paesa, zagrały juniorki Pranjala Yadlapalli i Rishika Sunkara. Górą była ta pierwsza, która zwyciężyła w tie breaku. Następnie w mikście Mohit Mayur Jayaprakash i Yadlapalli oddali dwa gemy Viditowi Vagheli i Sunkarze. W trzecim secie zaprezentowali się Bruguera i Paes, górą w tie breaku był Hindus. Czwarty i piąty set odbyły się według pierwotnego planu. Najpierw w deblu Tommy Robredo i Sriram Balaji pokonali 6:3 Paesa i Somdeva Devvarmana, a następnie Robredo zwyciężył 6:4 Devvarmana. Tym razem Alize Cornet (Mumbai Tennis Masters) i Garbine Muguruza (Punjab Marshalls) wspierały swoje drużyny jedynie z ławki.
O godz. 16:00 polskiego czasu rozpoczął się mecz Pune Marathas z Hyderabas Aces. Pierwszy mecz tych drużyny, rozegrany 18 listopada, zakończył się najmniejszym możliwym zwycięstwem drużyny Agnieszki Radwańskiej, czyli różnicą jednego gema. W poniedziałek na początek Mark Philippoussis pokonał 6:3 Pata Casha, czyli wynik był identyczny jak w ubiegłym tygodniu, ostatni punkt zdobywając minięciem bekhendowym po krosie.

W mikście Marcos Baghdatis w drugim gemie wrócił z 0-30, a w trzecim przełamał Martinę Hingis na sucho kończącym forhendem. Na 3:1 podwyższyła krakowianka, która popisała się pięknym wolejem i posłała dobry serwis przy 40-40. Szwajcarka oddała podanie po raz drugi i polsko-cypryjska para prowadziła 5:2. Radwańska dała się przełamać na sucho, po tym jak pewnego woleja zagrał Michaił Jużny, który jednak po chwili stracił serwis i po dwóch setach był remis 9-9.

W gemie otwarcia trzeciego seta Hingis odparła dwa break pointy (przy 40-40 Radwańska wyrzuciła woleja). Szwajcarka uzyskała przełamanie na 3:1, ale krakowianka natychmiast stratę odrobiła posyłając dwa kończące returny. W ósmym gemie Hingis odebrała Polce podanie po raz drugi, popisując się kombinacją woleja i smecza. Szwajcarka nie potrafiła zamknąć seta serwisem, ale uczyniła to jeszcze raz przełamując Radwańską. Ostatni punkt to podwójny błąd krakowianki. W tym momencie drużyna z Hajdarabadu prowadziła 15-13.

W piątym gemie czwartego seta Saketh Myneni od 0-40 zdobył cztery punkty, a w szóstym podanie oddał Jużny. Baghdatis utrzymał podanie na 5:2 i drużyna z Pune objęła prowadzenie 18-17. Wynik seta na 6:3 wygrywającym serwisem ustalił Myneni.

W piątym secie Badghdatis od 1:5 przegrał pięć gemów z rzędu, marnując po drodze meczbola. Tie breaka Cypryjczyk przegrał do zera i w tym momencie był remis 24-24. O losach meczu zadecydował dodatkowy tie break. Baghdatis przy 4-2 zmarnował w nim piłkę meczową pakując prostą piłkę w siatkę, ale po chwili Jużny wpakował forhend w siatkę. Pune Marathas znów pokonało Hyderabad Aces różnicą jednego gema, tym razem 25-24, i awansowało do finału.

Organizatorem rozgrywanej w Indiach Tenisowej Ligi Mistrzów jest Vijay Amritraj, były hinduski tenisista. O wyniku każdego z meczów, składającego się z pięciu setów (legendy, mikst, singiel kobiet, singiel i del mężczyzn), decyduje suma zdobytych gemów. W komercyjnej imprezie biorą udział drużyny z sześciu miast: z Delhi, Mumbaju i Pendżabu (strefa północna) oraz z Hajdarabadu, Bangalore i Pune (strefa południowa).

Mumbai Tennis Masters 1-2 67-75

W środę 26 listopada Pune Marathas zagra w finale z Delhi Dreams (początek o godz. 14:30 czasu polskiego), czyli dojdzie do konfrontacji Radwańskiej z Jeleną Janković. Są to dwie drużyny, które w swoich strefach wygrały najwięcej gemów, bo takie są zasady, że o poszczególnych miejscach decydują gemy, a nie mecze czy sety, czy nawet zdobyte punkty (za każdy wygrany mecz drużyny otrzymywały po jednym punkcie).

TENISOWA LIGA MISTRZÓW

Wyniki:

poniedziałek, 24 listopada

Mumbai Tennis Masters - Punjab Marshalls 29:20

Set 1.: Pranjala Yadlapalli - Rishika Sunkara 6:5
Set 2.: Mohit Mayur Jayaprakash / Pranjala Yadlapalli - Vidit Vaghela / Rishika Sunkara 6:2
Set 3.: Sergi Bruguera - Leander Paes 5:6
Set 4.: Tommy Robredo / Sriram Balaji - Leander Paes / Somdev Devvarman 6:3
Set 5.: Tommy Robredo - Somdev Devvarman 6:4

Pune Marathas - Hyderabad Aces 25:24

Set 1.: Pat Cash - Mark Philippoussis 3:6
Set 2.: Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska - Michaił Jużny / Martina Hingis 6:3
Set 3.: Agnieszka Radwańska - Martina Hingis 4:6
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan 6:3
Set 5.: Marcos Bagdatis - Michaił Jużny 6:6

niedziela, 23 listopada

Pune Marathas - Bangalore Raptors 26:20

Set 1.: Pat Cash - Thomas Enqvist 3:6
Set 2.: Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska - Feliciano López / Venus Williams 6:3
Set 3.: Agnieszka Radwańska - Venus Williams 6:3
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 5:6

Set 3.: Venus Williams - Martina Hingis 1:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan 5:6
Set 5.: Feliciano López - Michaił Jużny 6:4

czwartek, 20 listopada

Bangalore Raptors - Pune Marathas 24:25

Set 1.: Thomas Enqvist - Pat Cash 6:3
Set 2.: Feliciano López / Venus Williams - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:3
Set 3.: Venus Williams - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Feliciano López / Ramkumar Ramanathan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 4:6

Set 1.: Mark Philippoussis - Pat Cash 6:3
Set 2.: Michaił Jużny / Martina Hingis - Marcos Baghdatis / Agnieszka Radwańska 6:5
Set 3.: Martina Hingis - Agnieszka Radwańska 3:6
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 5:6

Set 3.: Martina Hingis - Venus Williams 6:3
Set 4.: Michaił Jużny / Jeevan Nedunchezhiyan - Feliciano López / Ramkumar Ramanathan 6:3
Set 5.: Michaił Jużny - Feliciano López 4:8