Cykl ITF: Życiowy sukces Arkadiusza Kocyły w Iranie

Podczas imprezy rangi ITF rozgrywanej na irańskiej wyspie Kish Arkadiusz Kocyła osiągnął półfinał gry pojedynczej. W Egipcie trzech Polaków odpadło w II rundzie singla.

Michał Pochopień
Dobre wspomnienia z występu na irańskiej wyspie Kish będzie miał Arkadiusz Kocyła, który podczas rozgrywanego tam turnieju ustanowił życiowy rezultat, kończąc zmagania na półfinale. W II rundzie reprezentant Polski wygrał swój mecz bez potrzeby wychodzenia na kort, gdyż Matias Franco Descotte, jego rywal, a zarazem partner deblowy, wycofał się z gry. Z tego powodu Kocyła wraz z Argentyńczykiem poddali ćwierćfinał gry podwójnej. W 1/4 singla 21-latek zmierzył z Jonasem Luetjenem, nad którym odniósł zwycięstwo w trzech setach.
W sobotę półfinałowym przeciwnikiem Kocyły był Toni Androić, rozstawiony w Iranie z numerem pierwszym. Niestety reprezentant Polski musiał uznać wyższość rywala w dwóch setach, przegrywając 2:6, 3:6. W egipskim Szarm el-Szejk trójka reprezentantów Polski zakończyła singlowe zmagania na II rundzie. Polacy ulegli w starciach z dużo wyżej notowanymi rywalami. Najlepsze wrażenie zrobił Mikołaj Jędruszczak, który po trzech zaciętych setach okazał się gorszy od Bastiana Trinkera. Paweł Ciaś przegrał z rozstawionym z "jedynką" Jaroslavem Pospisilem, a Maciej Smoła pożegnał się z turniejem gry pojedynczej po porażce z Janem Satralem.

Polscy tenisiści w Egipcie lepsze wyniki osiągnęli w grze podwójnej. Smoła zakończył zmagania na ćwierćfinale, ale w 1/2 finału wystąpił Zieliński oraz Jędruszczak w parze z Ciasiem. 18-latek występujący w duecie z Ukraińcem Władimirem Użylowskim musiał uznać wyższość pogromców Smoły, a Jędruszczak i Ciaś ulegli najwyżej rozstawionej parze Libor Salaba / Jan Satral.

półfinał gry podwójnej:

Libor Salaba (Czechy, 1) / Jan Satral (Czechy, 1) - Paweł Ciaś (Polska) / Mikołaj Jędruszczak (Polska) 6:4, 1:6, 11-9

Dominik Kellovský (Czechy, 4) / Jaroslav Pospíšil (Czechy, 4) - Jan Zieliński (Polska) / Władimir Użyłowski (Ukraina) 6:1, 7:6(3)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Paweł Ciaś (Polska) / Mikołaj Jędruszczak (Polska) - Danilo Petrović (Serbia, 2) / Ilija Vucić (Serbia, 2) 1:6, 6:3, 13-11

Jan Zieliński (Polska) / Władimir Użyłowski (Ukraina) - Julien Cagnina (Belgia, 3) / Sander Gille (Belgia, 3) 7:5, 7:6(2)

Dominik Kellovský (Czechy, 4) / Jaroslav Pospíšil (Czechy, 4) - Maciej Smoła (Polska) / Jan Blecha (Czechy) 6:3, 6:1