Puchar Hopmana: Serena Williams zamówiła kawę na kort! Amerykanie pokonali Włochów (wideo)

Serena Williams potrzebowała dobrej kawy, aby pokonać w trzech setach Flavię Pennettę. Problemy miał również John Isner, ale Amerykanie zwyciężyli ostatecznie Włochów 3-0 w Grupie A Pucharu Hopmana.

Rafał Smoliński
Poniedziałek rozpoczął się koszmarnie dla Sereny Williams. Liderka rankingu przegrała pierwszego seta meczu z Flavią Pennettą 0:6 i wówczas w rozmowie z główną arbiter zażartowała, że przydałaby się jej filiżanka dobrej kawy. Życzenie Amerykanki zostało spełnione, a pobudzona reprezentantka USA wygrała 10 ostatnich gemów i pokonała ostatecznie Włoszkę 0:6, 6:3, 6:0.
Drugi punkt dla drużyny USA dołożył John Isner, który również przegrał pierwszego seta. Tenisista z Greensboro pojedynek z Fabio Fogninim rozstrzygnął dopiero w tie breaku trzeciej partii, zwyciężając ostatecznie zawodnika z Italii 5:7, 7:5, 7:6(4).

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek Williams i Isner wygrali również grę mieszaną. W super tie breaku Amerykanie obronili dwie piłki meczowe, zanim triumfowali ostatecznie 6:2, 2:6, 11-9.

Reprezentacja USA pokonała Włochy 3-0 i objęła prowadzenie w Grupie A. Amerykanie kolejny mecz rozegrają już we wtorek, kiedy to w wieczornej sesji zmierzą się z Kanadyjczykami. Wcześniej w hali Perth Arena wystąpią Włosi, których przeciwnikami będą Czesi.

USA - Włochy 3:0, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
poniedziałek, 5 stycznia

Gra 1.: Serena Williams - Flavia Pennetta 0:6, 6:3, 6:0
Gra 2.: John Isner - Fabio Fognini 5:7, 7:5, 7:6(4)
Gra 3.: John Isner / Serena Williams - Fabio Fognini / Flavia Pennetta 6:2, 2:6, 11-9