Australian Open: Stracony set Sereny, Venus rywalką Agnieszki Radwańskiej

Siostry Serena i Venus Williams odniosły trzysetowe zwycięstwa i awansowały do IV rundy wielkoszlemowego Australian Open.

Serena Williams, pięciokrotna triumfatorka Australian Open, w III rundzie straciła pierwszego seta. Amerykanka, która w Melbourne gra po raz 15., pokonała 4:6, 6:2, 6:0 Elinę Switolinę (WTA 26). W I secie liderka rankingu dwa razy przełamała rywalkę, ale sama własne podanie oddała trzy razy. W dwóch pozostałych partiach było więcej walki niż można pomyśleć patrząc na suchy wynik. Było kilka długich gemów, ale te ostatnie punkty najczęściej padały łupem Williams.
W trwającym 99 minut spotkaniu Williams zaserwowała dziewięć asów, za to Switolina popełniła siedem podwójnych błędów. Amerykance zanotowano 45 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Przy siatce zdobyła 19 z 22 punktów. Ukraince naliczono 27 piłek wygranych bezpośrednio i 21 błędów własnych.

Kolejną rywalką liderki rankingu będzie Garbine Muguruza (WTA 24), która wygrała 6:3, 4:6, 6:0 z Timeę Bacsinszky (WTA 41). Hiszpanka wyrównała swój najlepszy rezultat w Melbourne z ubiegłego sezonu (przegrała wówczas z Agnieszką Radwańską). Przed rokiem pokonała ona Serenę w II rundzie Rolanda Garrosa i później doszła do ćwierćfinału.

Venus Williams (WTA 18) będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w IV rundzie. Była liderka rankingu wróciła ze stanu 4:6, 2:4, 0-40 i pokonała 4:6, 7:6(3), 6:1 Camilę Giorgi (WTA 33). Włoszka od początku sezonu w pięciu meczach popełniła 69 podwójnych błędów, z czego 16 w trwającym dwie godziny i 26 minut spotkaniu z Amerykanką. Od stanu 3:5 w II secie starsza z sióstr Williams straciła jeszcze tylko dwa gemy i po raz pierwszy od Wimbledonu 2011 zagra w IV rundzie wielkoszlemowego turnieju. Była liderka rankingu wygrała pięć z dziewięciu meczach z Radwańską, ale trzy ostatnie padły łupem krakowianki.

Finalistka imprezy z ubiegłego sezonu Dominika Cibulkova (WTA 10) pokonała 7:5, 6:2 Alize Cornet (WTA 19). W I secie Francuzka z 3:5 wyrównała na 5:5 po odparciu sześciu piłek setowych, ale w dwóch kolejnych gemach Słowaczka straciła jeden punkt. W II partii 25-latka z Bratysławy od 0:2 zdobyła sześć gemów i po jednej godzinie i 54 minutach zameldowała się w IV rudzie. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek, w trzech poprzednich również lepsza była Cibulková.