Puchar Federacji: Maria Szarapowa oddała trzy gemy Urszuli Radwańskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Foto Olimpik /
Newspix / Foto Olimpik /

Maria Szarapowa pokonała Urszulę Radwańską. Rosja prowadzi z Polską 2-0 w rozgrywanym w Krakowie meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji.

W 2009 roku Maria Szarapowa pokonała Urszulę Radwańską 6:4, 7:5 w ćwierćfinale turnieju WTA w Los Angeles. Po sześciu latach obie panie spotkały się ze sobą na korcie twardym w hali Kraków Arena w drugim meczu spotkania Polska - Rosja rozgrywanego w ramach Grupy Światowej Pucharu Federacji. [ad=rectangle] Pierwszy set był znakomity w wykonaniu wiceliderki kobiecego rankingu. Szarapowa mocno uderzała piłkę, czym zmuszała młodszą z krakowskich sióstr do biegania. Polka nie była w stanie przeciwstawić się agresywnie grającej rywalce i trzykrotnie nie utrzymała własnego podania. Po zaledwie 35 minutach pochodząca z Niagania tenisistka triumfowała pewnie 6:0.

W drugim secie Szarapowa szybko uzyskała przewagę przełamania, ale wówczas nasza reprezentantka poprawiła swoją grę, bowiem była w stanie utrzymać się w wymianach i wykorzystać kilka błędów ze strony rywalki. Radwańska wygrała nawet trzy gemy z rzędu, lecz z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo. Mocno uderzająca piłkę 27-latka znów przejęła inicjatywę na placu gry i po 82 minutach pewnie zwyciężyła 6:0, 6:3.

Szarapowa zanotowała w sobotę po 30 winnerów i 30 błędów własnych, nie posłała również ani jednego asa i nie popełniła żadnego podwójnego błędu. Ula Radwańska wygrała 43 ze 112 wszystkich rozegranych punktów. W całym spotkaniu zanotowała jednego asa, dwa podwójne błędy, sześć winnerów i 33 błędy własne.

Po pierwszym dniu Rosjanki prowadzą z Polkami 2-0 i są o krok od awansu do półfinału Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Polska - Rosja 0:2, Kraków Arena, Kraków (Polska) I runda Grupy Światowej, kort twardy w hali sobota-niedziela, 7-8 lutego

Gra 1.: Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 4:6, 6:2, 2:6 Gra 2.: Urszula Radwańska - Maria Szarapowa 0:6, 3:6 Gra 3.: Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa *niedziela, od godz. 12:00 Gra 4.: Urszula Radwańska - Swietłana Kuzniecowa *niedziela Gra 5.: Klaudia Jans-Ignacik / Alicja Rosolska - Anastazja Pawluczenkowa / Witalia Diaczenko *niedziela