Challenger Bergamo: Kolejna porażka Przysiężnego, Koniusz i Kowalczyk w 1/4 finału debla

Michał Przysiężny odpadł w I rundzie turnieju rangi ATP Challenger Tour w Bergamo. Do ćwierćfinału gry podwójnej awansowali natomiast Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk.

Michał Pochopień
W Bergamo, w turnieju rangi ATP Challenger Tour, Michał Przysiężny wystąpił po raz trzeci. W 2010 roku osiągnął ćwierćfinał, natomiast w sezonie 2013 wygrał całą imprezę. Tym razem pierwszym rywalem głogowianina w Lombardii był Maxime Authom.
W pierwszym secie obaj tenisiści zaprezentowali bardzo wysoki poziom serwisu, o czym świadczy fakt, iż aż sześć gemów zakończyło się "na sucho". Przy stanie 4:4 Przysiężny popełnił kilka prostych błędów, co spowodowało, że pierwsze przełamanie, a chwilę później cały set, padł łupem Authoma.W drugiej partii do głosu doszedł Przysiężny, który całkowicie przejął inicjatywę. Polak nie dał rywalowi żadnych szans przy własnym serwisie, a sam wygrał podanie reprezentanta Belgii dwukrotnie, dzięki czemu po 34 minutach gry w drugiej odsłonie mógł ją zapisać na swoje konto.

Decydująca partia była najbardziej wyrównana. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania bez większych problemów i wszystko wskazywało na to, że o rozstrzygnięciu zadecyduje tie break. W dziewiątym gemie Przysiężny powtórzył jednak historię z pierwszego seta i ponownie stracił serwis przy stanie 4:4. Po zmianie stron Belg dopełnił formalności i bez straty punktu przypieczętował awans do II rundy.

W meczu trwającym godzinę i 40 minut Authom posłał osiem asów i popełnił jeden podwójny błąd. Polak zdobył 18 punktów bezpośrednio dzięki serwisowi i miał też trzy podwójne błędy.

Do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju w Bergamo awansowali Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk, którzy w poniedziałek w dwóch setach poradzili sobie z reprezentantami gospodarzy, Federico Gaio i Adelchim Virgilim. Polacy o półfinał powalczą ze zwycięzcami meczu Ken Skupski / Neal Skupski - Marcus Daniell / Alessandro Motti.

Trofeo Faip–Perrel, Bergamo (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
poniedziałek, 9 lutego

I runda gry pojedynczej:

Maxime Authom (Belgia) - Michał Przysiężny (Polska, 3) 6:4, 2:6, 6:4

I runda gry podwójnej:

Błażej Koniusz (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - Federico Gaio (Włochy, WC) / Adelchi Virgili (Włochy, WC) 6:2, 6:4