ATP Memphis: Kolejny stracony set Nishikoriego, Querrey wygrał mecz przyjaźni z Isnerem

Kei Nishikori stracił seta, ale pokonał Austina Krajicka w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour w Memphis. Do półfinału awansował również Sam Querrey, który zwyciężył swojego przyjaciela Johna Isnera.

Rafał Smoliński
W II rundzie rozstawiony z numerem pierwszym Kei Nishikori miał problemy z pokonaniem Ryana Harrisona, a w piątek stracił seta w meczu z Austinem Krajickiem. Amerykański kwalifikant wygrał premierową odsłonę 6:4, ale reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni odpowiedział w dwóch kolejnych partiach i triumfował ostatecznie 4:6, 6:3, 6:4.
Sobotnim przeciwnikiem Nishikoriego będzie Sam Querrey, który w piątek potrzebował dwóch tie breaków, aby pokonać swojego przyjaciela Johna Isnera. Rozstawiony z "trójką" Amerykanin jako jedyny wypracował w tym spotkaniu break pointa, ale to 27-latek z Las Vegas zwyciężył ostatecznie 7:6(3), 7:6(2).

W drugim półfinale zmierzą się Kevin Anderson i Donald Young. Rozstawiony z numerem drugim reprezentant RPA pokonał w piątek oznaczonego "szóstką" Steve'a Johnsona 6:4, 6:4. Young natomiast zwyciężył 7:6(8), 4:6, 7:5 Australijczyka Bernarda Tomicia. Leworęczny Amerykanin powalczy w sobotę o drugi w karierze finał zawodów głównego cyklu.