Challenger Wrocław: Dwóch Polaków w II rundzie. Zwycięstwo Brandsa, porażka Pavlaska

Do II rundy kwalifikacji turnieju Wrocław Open 2015 awansowało dwóch Polaków - Marcin Gawron i Szymon Walków. Z imprezą pożegnał się rozstawiony z "trójką" Adam Pavlasek.

Michał Pochopień
W sobotę w hali tenisowej AZS rozpoczęła się walka o cztery pozostałe wolne miejsca w drabince turnieju głównego zawodów ATP Challenger Tour we Wrocławiu. W II rundzie eliminacji zameldowało się dwóch reprezentantów Polski.
Pierwszym z nich był Marcin Gawron, który pokonał 19-letniego Karola Drzewieckiego. Dla doświadczonego Polaka nie było to jednak łatwe spotkanie - do rozstrzygnięcia konieczne było rozegranie trzech setów. Świetnie funkcjonował pierwszy serwis Drzewieckiego, który posłał na stronę rywala 13 asów. Ostatecznie nowosądeczanin wygrał 7:6(3), 1:6, 6:3. Na jego drodze do III rundy eliminacji stanie rozstawiony z "czwórką" Tomislav Brkić. W sobotę Bośniak okazał się lepszy od reprezentanta Estonii - Władimira Iwanowa.Do II rundy eliminacji awansował również Szymon Walków - 19-letni reprezentant Polski po dwóch setach osiągnął zwycięstwo nad Szwedem Jonathanem Hultkrantzem Chesne. W meczu trwającym 61 minut Walków wygrał 87 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu, cztery razy przełamał serwis rywala i raz stracił własne podanie. Następnym przeciwnikiem Polaka będzie Maximilian Marterer, który wyszedł górą z niemieckiego pojedynku z oznaczonym numerem szóstym Nilsem Langerem. W trzecim secie starszy z Niemców z powodu kontuzji był zmuszony poddać mecz.

Szczęścia w losowaniu nie mieli Mikołaj Jędruszczak i Mateusz Terczyński - obaj tenisiści w I rundzie kwalifikacji trafili na zdecydowanie wyżej notowanych rywali, którzy byli poza ich zasięgiem. Ten pierwszy musiał uznać wyższość oznaczonego "siódemką" Mirzy Bašicia, a Terczyński uległ w starciu z rozstawionym z numerem piątym Laslo Djere.

Niespodziewanie z turniejem eliminacyjnym pożegnał się rozstawiony z numerem trzecim Adam Pavlasek. W sobotę Czech uległ w trzech setach 27-letniemu Białorusinowi Aleksandrowi Buremu, który w rankingu ATP jest notowany na 788. miejscu. Bury o awans do III rundy powalczy z Rosjaninem Michaiłem Elginem.

Marsz po miejsce w drabince turnieju głównego Wrocław Open rozpoczął Daniel Brands, który w I rundzie pokonał swojego rodaka Alexandra Mannapova 6:4, 6:4. W kolejnym meczu przeciwnikiem eks 51. tenisisty świata będzie rozstawiony w eliminacjach z "dwójką" Martin Fischer.

Awans do II rundy uzyskał także Asłan Karacew, który pewnie odprawił holenderskiego przeciwnika Wesleya Koolhofa. Rosjanin w ciągu godziny i dwóch minut posłał pięć asów, wygrał 87 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu i nie bronił żadnego break pointa.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
sobota, 14 lutego

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Asłan Karacew (Rosja, 1) - Wesley Koolhof (Holandia) 6:3, 6:2
Martin Fischer (Austria, 2) - Michal Konecny (Czechy) 6:4, 6:3
Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina, 4) - Władimir Iwanow (Estonia) 7:6(2), 6:7(5)
Laslo Djere (Serbia, 5) - Mateusz Terczyński (Polska, WC) 6:2, 7:5
Mirza Bašić (Bośnia i Hercegowina, 7) - Mikołaj Jędruszczak (Polska, WC) 6:3, 6:4
Aleksander Bury (Białoruś) - Adam Pavlásek (Czechy, 3) 6:7(4), 6:3, 6:7(7)
Maximilian Marterer (Niemcy) - Nils Langer (Niemcy, 6) 3:6, 6:1, 2:3 i krecz
Frederik Nielsen (Dania) - Federico Gaio (Włochy, 8) 7:5, 6:2
Isak Arvidsson (Szwecja) - Matwe Middelkopp (Holandia) 6:2, 6:3
Patrik Rosenholm (Szwecja) - Gibril Diarra (Austria) 7:6(5), 7:6(2)
Daniel Brands (Niemcy) - Alexander Mannapov (Niemcy) 6:4, 6:4
Markus Eriksson (Szwecja) - Daniel Masur (Niemcy) 4:6, 6:4, 7:6(5)
Michaił Jełgin (Rosja) - Filip Horanský (Czechy) 6:4, 7:6(5), 6:0
Siergiej Betow (Białoruś) - Jan Blecha (Czechy) 6:4, 7:6(1)
Marcin Gawron (Polska, WC) - Karol Drzewiecki (Polska, WC) 7:6(3), 1:6, 6:3
Szymon Walków (Polska, WC) - Jonathan Hultkrantz Chesneau (Szwecja, WC) 6:2, 6:4

Czy Marcin Gawron awansuje do III rundy eliminacji?