Puchar Davisa: Kukuszkin dał Kazachstanowi prowadzenie, Seppi wyrównał

Michaił Kukuszkin pokonał Simone Bolelliego w ramach meczu Kazachstan - Włochy w I rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa. Na 1-1 wyrównał Andreas Seppi.

O godz. 7:00 czasu polskiego rozpoczął się pierwszy mecz podczas pierwszego weekendu Pucharu Davisa w sezonie 2015. W Astanie Kazachstan mierzy się z Włochami. Po piątkowych singlach jest remis 1-1. W grze otwarcia Michaił Kukuszkin (ATP 58) pokonał 7:6(6), 6:1, 6:2 Simone Bolelliego (ATP 49) W drugim pojedynku Andreas Seppi (ATP 35) wygrał 6:3, 6:3, 6:7(5), 6:2 z Andriejem Gołubiewem (ATP 91).
Kukuszkin prowadził z Bolellim 4:2 w I secie, ale Włoch zdobył trzy gemy z rzędu. W 11. gemie Kazach zmarnował dwa break pointy, za to w tie breaku wyszedł na 3-0. Zaczął jednak tracić seryjnie punkty i przy 4-6 musiał bronić piłek setowych. Zdobył cztery punkty z rzędu i wyszedł na 1-0 w setach. W dwóch kolejnych partiach emocji nie było, bo Bolelli pokazał się z kiepskiej strony. W trwającym dwie godziny i 22 minuty pojedynku naliczono mu 41 kończących uderzeń i 55 niewymuszonych błędów. Kukuszkin miał 46 piłek wygranych bezpośrednio i 35 błędów własnych. Kazach zaserwował 11 asów i nie popełnił żadnego podwójnego błędu. Seppi w dwóch pierwszych setach przełamał Gołubiewa trzy razy, a sam ani razu nie stracił własnego podania. W III partii Włoch przegrywał 0:3, ale wyrównał na 4:4. W tie breaku jednak górą był Kazach. W IV secie reprezentant ekipy z Półwyspu Apenińskiego wrócił do równowagi i od 2:2 zdobył cztery gemy z rzędu. Trochę walki jednak było do samego końca. W piątym gemie, złożonym z 14 punktów, obronił break pointa, a w ósmym wykorzystała piątego meczbola.

W całym pojedynku, który trwał dwie godziny i 34 minuty, Seppi zaserwował 10 asów. W sumie na jego konto powędrowało 66 kończących uderzeń i 30 niewymuszonych błędów. Gołubiew posłał 65 piłek wygranych bezpośrednio i zrobił 53 błędy własne. Włoch obronił cztery z pięciu break pointów, a sam wykorzystał sześć z 12 szans na przełamanie.

Kazachstan w Grupie Światowej zadebiutował w 2011 roku i już trzy razy grał w ćwierćfinale (2011, 2013, 2014). Włosi to triumfatorzy rozgrywek z 1976 roku. W ubiegłym sezonie doszli do półfinału po raz pierwszy od 1998 roku, gdy dopiero w finale ulegli Szwedom. Kazachstan i Włochy w Pucharze Davisa mierzą się po raz pierwszy.

Kazachstan - Włochy 1:1, National Tennis Centre, Astana (Kazachstan), kort twardy w hali

Gra 1.
: Michaił Kukuszkin - Simone Bolelli 7:(6), 6:1, 6:2
Gra 2.: Andriej Gołubiew - Andreas Seppi 3:6, 3:6, 7:6(5), 2:6
Gra 3.: Andriej Gołubiew / Ołeksandr Niedowiesow - Fabio Fognini / Paolo Lorenzi *sobota od godz. 9:00
Gra 4.: Michaił Kukuszkin - Andreas Seppi *niedziela od godz. 9:00
Gra 5.: Andriej Gołubiew - Simone Bolelli *niedziela

Puchar Davisa: Wspaniały powrót Kokkinakisa, Australia o krok od ćwierćfinału

Która drużyna zwycięży w I rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa?