Cykl ITF: Grzegorz Panfil powalczy o drugie trofeum w sezonie

Grzegorz Panfil awansował w sobotę do drugiego w sezonie finału turnieju rangi ITF Futures. Sandra Zaniewska zakończyła w tym tygodniu zmagania na półfinale.

Rafał Smoliński
Oznaczony "jedynką" w Umagu Grzegorz Panfil w sobotę zmierzył się z Antonio Šančiciem. W pierwszej partii leworęczny zabrzanin nie stracił gema, ale w drugiej lepszy był reprezentant Chorwacji. O zwycięstwie Polaka zadecydowała trzecia odsłona, w której uzyskał on przewagę dwóch przełamań. Panfil pokonał ostatecznie Šančicia 6:0, 4:6, 6:2.
W niedzielnym finale turnieju w Umagu rywalem 27-letniego Panfila będzie rozstawiony z numerem trzecim Gianluca Naso. Polak i Włoch zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach. Jeżeli reprezentant Górnika Bytom zwycięży tenisistę z Italii, to sięgnie po drugi tytuł w obecnym sezonie i zarazem dziewiąty w karierze. Na przełomie stycznia i lutego Panfil okazał się najlepszy w zawodach ITF w hiszpańskim Castelldefels.

Sandra Zaniewska nie zdołała zakwalifikować się do finału turnieju w australijskiej miejscowości Port Pirie. Rozstawiona z numerem siódmym katowiczanka uległa w sobotę 1:6, 3:6 oznaczonej "trójką" Koreance Su Jeong Jang. 23-letnia Polka w kolejnym tygodnie zagra w Mildurze, gdzie odbędzie się impreza ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach trawiastych.