ATP Miami: Hewitt nie znalazł sposobu na Bellucciego, Rublow i Dołgopołow grają dalej

W swoim pierwszym meczu od Australian Open 2015 Lleyton Hewitt nie sprostał w Miami Thomazowi Bellucciemu. Do II rundy awansowali natomiast Ołeksandr Dołgopołow i 17-letni Andriej Rublow.

Rafał Smoliński
Spotkanie Lleyton Hewitt - Thomaz Bellucci było ostatnim w czwartkowej serii gier. Obaj panowie zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy, a mecz lepiej rozpoczął Brazylijczyk, który wygrał premierową odsłonę 7:5. W drugim secie więcej okazji na przełamanie wypracował były lider rankingu ATP, lecz nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Dopiero w tie breaku doświadczony Australijczyk udowodnił swoją wyższość i wyrównał stan rywalizacji.
Trzeciego seta 34-letni Hewitt rozpoczął od przełamania, ale Bellucci natychmiast odrobił stratę. Losy pojedynku rozstrzygnęły się przy stanie 4:4. Najpierw Hewitt nie wykorzystał break pointa, a następnie sam oddał serwis i po blisko trzech godzinach Brazylijczyk triumfował 7:5, 6:7(2), 6:4. Spotkanie trzymało w napięciu, choć obaj tenisiści zakończyli go na sporym "minusie". Australijczyk miał 23 winnery i 61 błędów własnych, zaś jego rywal skończył 39 piłek i popełnił aż 71 pomyłek. O miejsce w III rundzie Bellucci zagra w sobotę z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem.Pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 odniósł w czwartek Andriej Rublow. Utalentowany Rosjanin powrócił ze stanu 0-1 w setach, by pokonać Hiszpana Pablo Carreno 1:6, 6:1, 6:4. W wieku 17 lat i pięciu miesięcy moskwianin został trzecim najmłodszym tenisistą, który wygrał mecz w Miami. Młodsi od niego byli tylko Boris Becker (17 lat i dwa miesiące) oraz Fabrice Santoro (17 lat i trzy miesiące). W II rundzie Rublowa czeka dużo większe wyzwanie, ponieważ jego przeciwnikiem będzie faworyt gospodarzy, John Isner.

Malek Jaziri prowadził 6:2, 5:3 w meczu z kwalifikantem Stevem Darcisem, ale nie zdołał awansować do dalszej fazy turnieju Miami Open. Belg wygrał sześć kolejnych gemów, a cały pojedynek 2:6, 7:5, 7:5. Pewne zwycięstwo odniósł w czwartek Ołeksandr Dołgopołow, który odprawił grającego niedawno we Wrocławiu i Płocku Ricardasa Berankisa. Do II rundy zakwalifikował się także austriacki weteran Jürgen Melzer, pokonując w dwóch partiach Ryana Harrisona. Z Davidem Ferrerem spotka się Federico Delbonis, który po trzysetowym boju okazał się lepszy od Jiříego Veseliego.