Challenger Neapol: Mateusz Kowalczyk z awansem

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay wyeliminowali reprezentantów gospodarzy i awansowali do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Challenger w Neapolu.

Dominika Pawlik
Grzegorz Panfil już w poniedziałek pożegnał się z włoskim Challengerem, przegrywając w II rundzie eliminacji. Polak prowadził z przełamaniem w decydującym secie i był o gema od awansu. Mecz przerwano przez niekorzystne warunki atmosferyczne i wznowiono następnego dnia. Zabrzanin nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i przegrał spotkanie.
Do turnieju gry podwójnej zgłosił się tylko Mateusz Kowalczyk wraz z Igorem Zelenayem. Para została rozstawiona z numerem 4. i w I rundzie mierzyła się z reprezentantami gospodarzy, duetem Gianluca Mager / Gianluigi Quinzi.

Spotkanie toczyło się pod dyktando pary polsko-słowackiej. W premierowej odsłonie padło jedno przełamanie, które padło w szóstym gemie. Kowalczyk i Zelenay wykorzystali drugą szansę i utrzymali przewagę do końca. W drugiej partii Włosi stracili podanie już na samym początku, ale odrobili straty. Nie wykorzystali piłki setowej i zemściło się to na nich w kolejnym gemie, para polsko-słowacka wykorzystała break pointa i po chwili zakończyła mecz.

O półfinał zagrają z Matteo Donatim i Andriej Gołubiew lub Iliją Bozoljacem i Filipem Krajinoviciem. Polak i Słowak swojego rywala poznają w środę.

Capri Watch Cup, Neapol (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 106,5 tys. euro
wtorek, 7 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) / Igor Zelenay (Słowacja, 4) - Gianluca Mager (Włochy, WC) / Gianluigi Quinzi (Włochy, WC) 6:3, 7:5