Challenger Heilbronn: Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay lepsi od finalistów z Monachium

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay awansowali do półfinału turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w niemieckim Heilbronn.

Rafał Smoliński
Środowymi rywalami polsko-słowackiego debla byli Alexander i Mischa Zverevowie, którzy przed dwoma tygodniami dotarli razem do finału imprezy ATP World Tour 250 w Monachium. Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay zaczęli dobrze, w premierowej odsłonie jako jedyni uzyskali przełamanie i zwyciężyli 6:3.
W drugiej partii Polak i jego słowacki partner nie wykorzystali dwóch okazji na przełamanie, a w końcówce seta do ataku przystąpili Niemcy. W 12. gemie reprezentanci gospodarzy odebrali serwis przeciwnikom i doprowadzili do super tie breaka. W rozgrywce tej Kowalczyk i Zelenay odskoczyli na 5-2, a wywalczonej przewagi nie oddali już do końca. Po 71 minutach zwyciężyli ostatecznie 6:3, 5:7, 10-6.

O miejsce w finale turnieju Neckarcup oznaczeni "dwójką" Kowalczyk i Zelenay zagrają albo z włosko-amerykańską parą Alessandro Motti i Dennis Novikov, albo z niemieckim duetem Andreas Beck i Jan-Lennard Struff. 28-letni Polak i jego słowacki partner poznają rywali dopiero w czwartek.

Neckarcup, Heilbronn (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 13 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) - Alexander Zverev (Niemcy, WC) / Mischa Zverev (Niemcy, WC) 6:3, 5:7, 10-6

ATP Rzym: Porażka duetu Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić

Czy Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay awansują do finału turnieju w Heilbronn?