ATP Genewa: Andriej Rublow jak Rafael Nadal, Santiago Giraldo pokonał Ricardasa Berankisa

Andrej Rublow po tie breaku trzeciego seta wygrał w I rundzie turnieju ATP w Genewie z Jarkko Nieminenem. Do 1/8 finału awansował również Santiago Giraldo, który pokonał Ricardasa Berankisa.

Marcin Motyka
W meczu otwarcia Geneva Open młodość wzięła górę nad doświadczeniem. 17-letni Andriej Rublow pokonał starszego od niego o 16 lat Jarkko Nieminena 6:3, 6:7(4), 7:6(4). W ciągu godziny i 52 minut gry rosyjski posiadacz dzikiej karty zaserwował dziesięć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów, dwa razy został przełamany i wykorzystał cztery z sześciu break pointów.
Tym samym Rublow stał się pierwszym nastolatkiem od 2004 roku i wyczynu Rafaela Nadala, który w jednym sezonie wygrał przynajmniej jeden mecz w pięciu turniejach rangi ATP World Tour. Kolejnym przeciwnikiem Rosjanina, który wywalczył szóste w karierze zwycięstwo z rywalem z Top 100 rankingu ATP, będzie rozstawiony z numerem drugim Marin Cilić.

Do rozstrzygnięcia drugiego niedzielnego meczu również potrzebne były trzy sety. Santiago Giraldo w dwie godziny i pięć minut wygrał 6:3, 6:7(5), 6:3 z Ricardasem Berankisem, ani razu nie tracąc własnego podania i notując dwa przełamania. O ćwierćfinał Kolumbijczyk zagra z oznaczonym "ósemką" Michaiłem Jużnym bądź Janem-Lennardem Struffem.