Cykl ITF: Katarzyna Piter i Sandra Zaniewska grają dalej, Polacy bez powodzenia w Czechach
Katarzyna Piter i Sandra Zaniewska odniosły w środę zwycięstwa w meczach I rundy turniejów rangi ITF. W Czechach bez powodzenia rywalizowali nasi panowie.
Grupa Polaków wystartowała w Pardubicach, jednak nie zaliczy tego występu do udanych. W eliminacjach przegrali Kamil Gajewski i Szymon Walków, natomiast w głównej drabince odpadli Adam Chadaj, Marcin Gawron i Andriej Kapaś. Biało-Czerwoni punktów do rankingu ATP nie wywalczyli także w deblu.
W Stambule szczęścia próbował Louis Dończyk, lecz doznał porażki w II rundzie kwalifikacji.
poniedziałek-środa, 22-24 czerwca
wyniki i program turniejów cyklu ITF:
KOBIETY
Helsingborg (Szwecja), 25 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Katarzyna Piter (Polska, 1) - Malin Ulvefeldt (Szwecja, Q) *czwartek
I runda gry pojedynczej:
Katarzyna Piter (Polska, 1) - Eleni Daniilidou (Grecja, Q) 6:4, 6:2
ćwierćfinał gry podwójnej:
Katarzyna Piter (Polska, 4) / Dia Ewtimowa (Bułgaria, 4) - Martina Caregaro (Włochy) / Anne Schaeffer (Niemcy) *czwartek
Agata Barańska (Polska) / Michaela Boev (Belgia) - Eleni Daniilidou (Grecja, 3) / Sofia Kwacabaja (Gruzja, 3) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Katarzyna Piter (Polska, 4) / Dia Ewtimowa (Bułgaria, 4) - Nicoleta-Catalina Dascalu (Rumunia) / Cristina Ene (Rumunia) 6:4, 7:5
Agata Barańska (Polska) / Michaela Boev (Belgia) - Jacqueline Cabaj Awad (Szwecja) / Susanne Celik (Szwecja) 5:7, 6:4, 10-8
Lenzerheide (Szwajcaria), 25 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Yvonne Cavalle-Reimers (Hiszpania) - Justyna Jegiołka (Polska) 6:2, 6:3
I runda gry podwójnej:
Yvonne Cavalle-Reimers (Hiszpania) / Karin Kennel (Szwajcaria) - Justyna Jegiołka (Polska, 3) / Ana-Sofía Sánchez (Meksyk, 3) 3:6, 6:3, 10-4
Breda (Holandia), 15 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Sandra Zaniewska (Polska, 8) - Melanie Klaffner (Austria) *czwartek
I runda gry pojedynczej:
Sandra Zaniewska (Polska, 8) - Mandy Wagemaker (Holandia, WC) 6:2, 6:4
I runda gry podwójnej:
Sandra Zaniewska (Polska, 3) / Sally Peers (Australia, 3) - Annabelle Hageman (Holandia) / Laura Pigossi (Brazylia) *czwartek
Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy
I runda gry pojedynczej:
Sandra Samir (Egipt, 6) - Zuzanna Maciejewska (Polska) 6:1 i krecz
Luisa Marie Huber (Niemcy, Q) - Agata Jadwiga Bieńkowska (Polska, Q) 6:2, 6:0
Verena Hofer (Włochy) - Karolina Śnita (Polska, WC) 6:3, 6:7(3), 6:2
I runda gry podwójnej:
Prarthana Thombare (Indie, 1) / Eva Wacanno (Holandia, 1) - Zuzanna Maciejewska (Polska) / Constanze Stepan (Niemcy) 6:3, 4:6, 10-5
Verena Hofer (Włochy) / Sabina Szajdullina (Rosja) - Agata Jadwiga Bieńkowska (Polska) / Karolina Śnita (Polska) 6:2, 4:6, 10-7
MĘŻCZYŹNI
Pardubice (Czechy), 15 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Václav Šafránek (Czechy, 7) - Adam Chadaj (Polska, LL) 7:6(3), 6:7(3), 6:3
Patrik Fabian (Słowacja) - Andriej Kapaś (Polska, 5) 6:1, 2:0 i krecz
Michal Konečný (Czechy) - Marcin Gawron (Polska, 6) 6:4, 6:1
ćwierćfinał gry podwójnej:
Roman Jebavý (Czechy, 1) / Jan Šátral (Czechy, 1) - Adam Chadaj (Polska) / Artem Smirnow (Ukraina) 6:2, 6:3
I runda gry podwójnej:
Adam Chadaj (Polska) / Artem Smirnow (Ukraina) - Dušan Lojda (Czechy) / Robert Rumler (Czechy) 2:2 i krecz
Filip Brtnický (Czechy) / Dominik Süč (Czechy) - Marcin Gawron (Polska, 2) / Andriej Kapaś (Polska, 2) 6:0, 1:0 i krecz