WTA Eastbourne: Szybki awans Agnieszki Radwańskiej, Polka powalczy o ćwierćfinał

Agnieszka Radwańska gładko pokonała Irinę Falconi w II rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne.

Agnieszka Radwańska (WTA 13) to triumfatorka turnieju w Eastbourne z 2008 roku. W ostatnich latach Polka nie miała tam jednak dobrej serii. W latach 2012-2014 odpadła z tej imprezy w I rundzie. W tym roku wszystkie rozstawione tenisistki otrzymały wolny los. We wtorek krakowianka rozbiła 6:0, 6:2 Irinę Falconi (WTA 73) i jest w 1/8 finału. W środę jej rywalką będzie Karolína Plíšková (WTA 11).
W gemie otwarcia I seta Radwańska od 15-30 zdobyła trzy punkty, ostatni wygrywającym serwisem. Pewnym forhendem przy siatce krakowianka zaliczyła przełamanie na 2:0. W trzecim gemie Falconi zmarnowała pierwszego break pointa, wyrzucając return, ale kros forhendowy dał jej drugiego. Polka obroniła się smeczem. Przełamanie na 4:0 Radwańska uzyskała ostrym returnem wymuszającym błąd. Sprytny forhend w odpowiedzi na dropszota rywalki pozwolił krakowiance ustalić wynik seta na 6:0. Świetny bekhendowy wolej po dobiegnięciu do dropszota Radwańskiej dał Falconi przełamanie w gemie otwarcia II seta. Świetny wolej przyniósł krakowiance trzy break pointy. Na 1:1 wyrównała głębokim forhendem wymuszającym błąd. Punkt na 3:1 Polka zdobyła minięciem bekhendowym. Po podwójnym błędzie rywalki Radwańska uzyskała okazję na 5:1, ale zmarnowała ją pakując forhend w siatkę. W ósmym gemie Falconi nie wykorzystała prowadzenia 40-15. Mecz dobiegł końca, gdy Amerykanka wyrzuciła bekhend.

Radwańska rozegrała bardzo dobre spotkanie. Nie popełniała prostych błędów z głębi kortu, dobrze wykorzystywała geometrię całego kortu, kończyła wymiany pewnymi wypadami do siatki. W starciu z tak umiejętnie mieszającą tempo i kierunki uderzeń rywalką, Falconi kompletnie nie potrafiła się odnaleźć.

W trwającym 57 minut spotkaniu Radwańska wykorzystała sześć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 16 z 21 punktów przy drugim podaniu przeciwniczki. Również pierwszy serwis Falconi nie funkcjonował dobrze. Amerykanka zdobyła przy nim 10 z 26 punktów. W sumie tenisistki rozegrały 91 punktów i 59 z nich padło łupem krakowianki.

Dla Radwańskiej to drugi w sezonie turniej na trawie. W Nottingham była rozstawiona z numerem pierwszym i odpadła w półfinale po porażce z Moniką Niculescu. Eastbourne to dla krakowianki próba generalna przed wielkoszlemowym Wimbledonem, który rozpocznie się 29 czerwca. Polka w imprezie tej gra po raz dziewiąty. W środę powalczy o czwarty ćwierćfinał. W 2008 roku święciła triumf po zwycięstwie nad Nadią Pietrową. W 2009 i 2011 roku drogę do półfinału zamknęły jej odpowiednio Virginie Razzano i Petra Kvitova. W środę Radwańska zmierzy się z Plíškovą, z którą ma bilans meczów 2-0. W ubiegłym tygodniu Czeszka zanotowała finał w Birmingham.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 731 tys. dolarów
wtorek, 23 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) - Irina Falconi (USA, Q) 6:0, 6:2 [urlz=../../../tenis/529996/refleks-radwanskiej-punkt-po-pelnym-obrocie-wideo] [/urlz]Refleks Radwańskiej. Punkt po pełnym obrocie (wideo) Refleks Radwańskiej. Punkt po pełnym obrocie Źródło: TVP S.A.

Czy Agnieszka Radwańska awansuje do ćwierćfinału turnieju w Eastbourne?