WTA Eastbourne: Awans Woźniackiej, porażki Safarovej, Suarez, Makarowej i Keys

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Karolina Woźniacka pokonała Jarmilę Gajdosovą i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier w Eastbourne. Odpadła Lucie Safarova.

We wtorek Karolina Woźniacka (WTA 5) rozpoczęła siódmy występ w Eastbourne. Dunka pokonała 7:6(4), 6:2 Jarmilę Gajdosovą (WTA 58) i podwyższyła na 9-0 bilans meczów z reprezentantką Australii. Była liderka rankingu w I secie wróciła ze stanu 3:5. W trwającym 80 minut spotkaniu zaserwowała ona cztery asy oraz wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Woźniacka to triumfatorka tej imprezy z 2009 roku. W dwóch poprzednich sezonach osiągnęła w niej półfinał. [ad=rectangle] Kolejną rywalką Dunki będzie Swietłana Kuzniecowa (WTA 27), która wygrała 6:3, 6:4 z Flavią Pennettą (WTA 24). W ciągu 70 minut Rosjanka zaserwowała 11 asów oraz zgarnęła 29 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama przełamała rywalką dwa razy. Kuzniecowa podwyższyła na 6-2 bilans meczów z Pennettą. Z Woźniacką mierzyła się do tej pory dziewięć razy i była górą w czterech konfrontacjach.

Eugenie Bouchard (WTA 12) pokonała 7:6(5), 6:3 Alison Riske (WTA 42). W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu Kanadyjka zaserwowała cztery asy oraz odparła osiem z 10 break pointów. Odniosła ona pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od turnieju w Rzymie, gdy okazała się lepsza od Zariny Dijas. Bilans jej meczów od lutego to 4-11. Dwa spotkania z rzędu po raz ostatni wygrała w Indian Wells, gdzie doszła do IV rundy.

O ćwierćfinał Bouchard zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 31), która oddała cztery gemy Madison Keys (WTA 21), triumfatorce imprezy z ubiegłego sezonu. W trwającym zaledwie 52 minuty spotkaniu Amerykanka zaserwowała osiem asów, ale zdobyła tylko osiem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Nie miała ona ani jednego break pointa, a sama własne podanie oddała cztery razy. Bencić w ośmiu sewisowych gemach straciła zaledwie 10 punktów.

We wtorek z turniejem pożegnały się trzy tenisistki z czołowej 10 rankingu. Lucie Safarova (WTA 6) rozegrała swój pierwszy turniej od Rolanda Garrosa, w którym zaliczyła finał. W Eastbourne Czeszka zmarnowała dwie piłki setowe i przegrała 6:7(7), 4:6 z Dominiką Cibulkovą (WTA 49). Šafářová, półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu, zaserwowała 12 asów, ale wykorzystała tylko jedną z dziewięciu szans na przełamanie. Mistrzyni turnieju w Eastbourne z 2010 roku Jekaterina Makarowa (WTA 8) przegrała 2:6, 4:6 z Johanną Kontą (WTA 146). Brytyjka odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10. Carla Suarez (WTA 9) uległa 1:6, 5:7 Sloane Stephens (WTA 43).

Andrea Petković (WTA 14) pokonała 6:2, 6:4 Caroline Garcię (WTA 33). Półfinalistka Wimbledonu 2010 Cwetana Pironkowa (WTA 44) wygrała 7:5, 7:6(0) z Samanthą Stosur (WTA 22). W trwającym 95 minut meczu było 11 przełamań, z czego sześć na korzyść Bułgarki. Garbine Muguruza (WTA 20) zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:0 Polonę Hercog (WTA 81). Hiszpanka zaserwowała dziewięć asów, za to Słowenka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Heather Watson (WTA 64) pokonała 3:6, 7:5, 6:4 Elinę Switolinę (WTA 17) po dwóch godzinach i 20 minutach. Najbardziej dramatyczny mecz dnia rozegrały Sara Errani (WTA 19) i Barbora Strycova (WTA 28). Włoszka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku III seta i zwyciężyła 6:2, 6:7(1), 7:6(7) po trzech godzinach i dwóch minutach. Camila Giorgi (WTA 32) zmarnowała piłkę meczową i przegrała 6:3, 6:7(6), 3:6 z Darią Gawriłową (WTA 41). W trwającym dwie godziny i 28 minut spotkaniu Włoszka zrobiła 13 podwójnych błędów.

Karolína Plíšková (WTA 11) pokonała 6:4, 7:5 Casey Dellacquę (WTA 62). Czeszka zaserwowała 11 asów i zdobyła 35 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W kolejnej rundzie zmierzy się z Agnieszką Radwańską, z którą przegrała dwa wcześniejsze mecze.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania) WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 731 tys. dolarów wtorek, 23 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 2) - Jarmila Gajdošová (Australia) 7:6(4), 6:2 Eugenie Bouchard (Kanada, 7) - Alison Riske (USA) 7:6(5), 6:3 Karolína Plíšková (Czechy, 8) - Casey Dellacqua (Australia) 6:4, 7:5 Andrea Petković (Niemcy, 10) - Caroline Garcia (Francja) 6:2, 6:4 Sara Errani (Włochy, 13) - Barbora Strýcová (Czechy) 6:2, 6:7(2), 7:6(7) Garbiñe Muguruza (Hiszpania, 14) - Polona Hercog (Słowenia, Q) 5:7, 6:3, 6:0 Dominika Cibulková (Słowacja) - Lucie Šafářová (Czechy, 3) 7:6(7), 6:4 Johanna Konta (Wielka Brytania, WC) - Jekaterina Makarowa (Rosja, 4) 6:2, 6:4 Sloane Stephens (USA) - Carla Suárez (Hiszpania, 5) 6:1, 7:5 Heather Watson (Wielka Brytania) - Elina Switolina (Ukraina, 11) 3:6, 7:5, 6:4 Belinda Bencić (Szwajcaria) - Madison Keys (USA, 12) 6:2, 6:2 Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Flavia Pennetta (Włochy, 15) 6:3, 6:4 Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Samantha Stosur (Australia, 16) 7:5, 7:6(0) Coco Vandeweghe (USA) - Monica Niculescu (Rumunia, LL) 7:5, 2:6, 6:1 Daria Gawriłowa (Rosja, LL) - Camila Giorgi (Włochy) 3:6, 7:6(6), 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która tenisistka zwycięży w III rundzie turnieju w Eastbourne?