Wimbledon: Zwycięstwa Karoliny Woźniackiej, Jekateriny Makarowej i Sabiny Lisickiej

Karolina Woźniacka pokonała Saisai Zheng i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Mecz otwarcia wygrała również Sabina Lisicka.

We wtorek Karolina Woźniacka (WTA 5) rozpoczęła dziewiąty start w Wimbledonie. Dunka od stanu 3:5 w I secie zdobyła 10 gemów z rzędu i pokonała Saisai Zheng (WTA 66). W ciągu 89 minut była liderka rankingu wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów oraz zdobyła 12 z 18 punktów przy siatce. Naliczono jej 13 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Zheng miała o jedną piłkę wygraną bezpośrednio więcej, ale też zrobiła 30 błędów własnych. Wimbledon to jedyny wielkoszlemowy turniej, w którym Woźniacka nie grała w ćwierćfinale. Kolejną jej rywalką będzie Denisa Allertova (WTA 83), która w czeskim meczu wygrała 6:2, 4:6, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 67).
Ćwierćfinalistka imprezy z ubiegłego sezonu Jekaterina Makarowa (WTA 8) wróciła z 0:3, 30-40 w II secie i pokonała 6:2, 6:4 Sachię Vickery (WTA 112). Kilkanaście dni temu w Nottingham Ana Konjuh (WTA 55) zdobyła swój pierwszy tytuł w głównym cyklu. W I rundzie Wimbledonu 17-letnia Chorwatka przegrała 2:6, 2:6 z Alize Cornet (WTA 27). Rok temu Francuzka doszła w All England Club do IV rundy, eliminując po drodze Serenę Williams. Finalistka Wimbledonu 2013 Sabina Lisicka (WTA 18) wygrała 7:5, 6:4 z Jarmilą Gajdosovą (WTA 58). W I secie Niemka wróciła z 0:2, a w II z 2:4. W ciągu 71 minut posłała ona 24 kończące uderzenia i popełniła 15 niewymuszonych błędów. Cztery razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Lisicka zaserwowała osiem asów i zrobiła siedem podwójnych błędów. Gajdosovej naliczono 16 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. W II rundzie Lisicka zmierzy się z Christiną McHale (WTA 64), która oddała pięć gemów Johannie Larsson (WTA 73).

Półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa Timea Bacsinszky (WTA 15) pokonała 6:2, 7:5 Julię Görges (WTA 56). Szwajcarka zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 34 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Niemka trzeci rok z rzędu, a w sumie po raz piąty, odpadła z Wimbledonu w I rundzie. W tegorocznych Australian Open i Rolandzie Garrosie dotarła ona do IV rundy. Kolejną przeciwniczką Bacsinszky będzie Silvia Soler-Espinosa (WTA 102), która wygrała 2:6, 6:2, 7:5 z Sesil Karatanczewą (WTA 98).

Tatjana Maria (WTA 78) potrzebowała dziewięciu piłek meczowych, by zakończyć spotkanie z Bojaną Jovanovski (WTA 51). W I secie Niemka obroniła trzy setbole. Pokonała ona Serbkę 7:6(2), 7:5.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Wimbledon: Rewelacje sprzed roku za burtą, Simona Halep i Eugenie Bouchard pokonane!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)