ATP Atlanta: Ołeksandr Dołgopołow wyeliminowany przez Go Soedę, Gilles Muller gromi

Ołeksandr Dołgopołow już na I rundzie zakończył zmagania w turnieju ATP World Tour 250 w Atlancie. Awans do dalszej fazy wywalczyli w poniedziałek Go Soeda, Gilles Muller i Yen-Hsun Lu.

Rafał Smoliński
Opady deszczu dały się w poniedziałek we znaki organizatorom, ale na szczęście zdołano rozegrać trzy pojedynki głównej drabinki. Jako pierwszy awans do II rundy wywalczył Yen-Hsun Lu, który w drugiej partii meczu z Malekiem Jazirim obronił sześć setboli, zanim triumfował ostatecznie 6:1, 7:6(12). Reprezentant Tajwanu został tym samym przeciwnikiem oznaczonego drugim numerem Vaska Pospisila.
Spotkanie Go Soedy z Ołeksandrem Dołgopołowem zostało przerwane przez złą aurę po zaledwie kilku gemach. Tenisiści wrócili na kort po kilku godzinach i premierowa odsłona padła łupem Ukraińca. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni nie zamierzał jednak się poddawać, wygrał drugiego seta po tie breaku, a w trzeciej partii przełamał w czwartym gemie serwis rywala. Po dwóch godzinach i 13 minutach Soeda triumfował 5:7, 7:6(5), 6:3 i w kolejnej fazie spotka się z Adrianem Mannarino.W sesji wieczornej zmierzyli się rozstawiony z numerem siódmym Gilles Muller i Donald Young. Leworęczny Luksemburczyk nie marnował czasu na korcie i w 66 minut rozgromił reprezentanta gospodarzy 6:2, 6:1. 32-letni Muller posłał siedem asów oraz wykorzystał pięć z 12 break pointów. W całym spotkaniu nie musiał ani razu bronić się przed stratą serwisu.

Muller w II rundzie turnieju BB&T Atlanta Open spotka się z Somdevem Devvarmanem lub Jaredem Donaldsonem. Hindus i Amerykanin udanie przeszli w poniedziałek przez trzystopniowe eliminacje, podobnie jak Denis Kudla i Austin Krajicek.