ATP Buenos Aires: Czwartek bez niespodzianek

Grono ćwierćfinalistów turnieju ATP w Buenos Aires (z pulą nagród 466 tys. dol.) uzupełnili faworyci czwartkowych meczów. Po trzysetowej walce swój pojedynek wygrał między innymi rozstawiony z szóstką Rosjanin Igor Andrejew.

Jarosław Kowal

Mecz Andrejewa ze sklasyfikowanym poza pierwszą setką Czechem Jirim Vankiem trwał godzinę i 49 minut. Po pewnie wygranym pierwszym secie urodzony w Moskwie tenisista w kolejnym nie potrafił ugrać już nawet gema, dlatego o ostatecznym zwycięstwie Andrejewa przesądziła trzecia partia. Jego kolejnym rywalem będzie reprezentant gospodarzy, pogromca hiszpańskiego kwalifikanta Daniela Gimeno-Travera - Jose Acasuso.

Miejsce w ćwierćfinale zarezerwował sobie także grający z ósemką Filippo Volandri. 26-letni Włoch 7:5, 7:5 pokonał pochodzącego właśnie z Buenos Aires Sergio Roitmana i piątkową walkę o półfinał stoczy z innym argentyńskim tenisistą Agustinem Calleri.