ATP Kitzbühel: Mariusz Fyrstenberg zagra o finał

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez po trzysetowej batalii wywalczyli sobie awans do półfinału turnieju Generali Open.

Dominika Pawlik
Mariusz Fyrstenberg po powrocie na korty po dłuższej przerwie radzi sobie bardzo dobrze. Polak, który występuje w duecie z Santiago González, awansował do półfinału turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Austrii.
W I rundzie para polsko-meksykańska odprawiła występujących z dziką kartą Włochów, zaś w ćwierćfinale ich rywalami byli Jiří Veselý i Joao Souza.

Oba sety, podobni jak dzień wcześniej w starciu z tenisistami z Italii, były bardzo wyrównane. W premierowej odsłonie przełamanie padło dopiero w dwunastym gemie, Czech i Brazylijczyk wykorzystali już pierwszą okazję i zakończyły partię.

W drugim secie breaka Polak i Meksykanin uzyskali w trzecim gemie, pewnie doprowadzając przewagę do końca. W super tie breaku dominowali niemal od początku, rywalkom pozwolili na ugranie zaledwie pięciu punktów.

Półfinałowymi rywalami Fyrstenberga i Gonzaleza będą Nicolás Almagro i Carlos Berlocq lub Pablo Carreno i Andre Sa. Spotkanie to zostanie rozegrane w czwartek.

Generali Open, Kitzbühel (Austria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
środa, 5 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Santiago Gonzalez (Meksyk, 3) - Jiri Vesely (Czechy) / Joao Souza (Brazylia) 5:7, 6:4, 10-5

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.