WTA New Haven: Alicja Rosolska i Oksana Kałasznikowa poza turniejem

Alicja Rosolska i Oksana Kałasznikowa odpadły z turnieju WTA na kortach twardych w New Haven. Polka i Gruzinka przegrały w I rundzie z Anną-Leną Groenefeld i Johanną Larsson.

W tym sezonie Alicja Rosolska występowała głównie w parze z Gabrielą Dabrowski , jednak w New Haven połączyła siły z Oksaną Kałasznikową. Warszawianka grała wspólnie z Gruzinką kilkukrotnie w 2013 roku, a po raz ostatni właśnie w Connecticut Open przed 12 miesiącami. [ad=rectangle] Najlepszym wynikiem Rosolskiej w New Haven jest ćwierćfinał osiągnięty przed trzema laty i na co najmniej wyrównanie tego rezultatu zanosiło się na początku wtorkowego pojedynku z Anną-Leną Grönefeld i Johanną Larsson. Polka i Gruzinka prowadziły 4:1, jednak po kontrataku ze strony Niemki i Szwedki przegrały 6 z kolejnych 7 gemów i tym samym całego I seta.

Druga partia przebiegała podobnie, jednak pod dyktando przeciwniczek 29-letniej warszawianki. Duet niemiecko-szwedzki odskoczył na 5:1, a Polka i Gruzinka zdołały wyrównać, po drodze broniąc jedną piłkę meczową. Kałasznikowa i Rosolska nie potrafiły jednak postawić kropki nad i pozwalając tym samym Grönefeld i Larsson na zakończenie pojedynku po 80 minutach walki.

W ćwierćfinale para niemiecko-szwedzka spotka się z duetem rozstawionym z numerem trzecim, Hao-Ching Chan i Casey Dellacquą.

Connecticut Open, New Haven (USA) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 754 tys. dolarów wtorek, 25 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy) / Johanna Larsson (Szwecja) - Alicja Rosolska (Polska) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) 7:5, 7:5