US Open: Niełatwa przeprawa Magdaleny Fręch w zwycięskim debiucie

Magdalena Fręch awansowała do II rundy singla juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2015. Tenisistka z Łodzi miała problemy z pokonaniem amerykańskiej kwalifikantki.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

17-letnia Magdalena Fręch jako jedyna Polka przystąpiła do walki w juniorskich międzynarodowych mistrzostwach USA. W poniedziałek tenisistka z Łodzi zmierzyła się z Amandą Anisimovą i po dwóch zaciętych setach zdołała odnieść zwycięstwo.

Reprezentantka USA w każdej partii prowadziła z przewagą przełamania, ale Fręch za każdym razem odrabiała stratę. Premierową odsłonę zwieńczyła wynikiem 7:5, natomiast drugą zakończyła w tie breaku, po tym jak w 12. gemie przełamała podającą na seta rywalkę.

W II rundzie Fręch spotka się we wtorek z Valentini Grammatikopoulou. Greczynka jest partnerką łodzianki w turnieju debla, w którym obie tenisistki zagrają na początek z Rosjanką Jewgieniją Lewaszową i Szwajcarką Rebeką Masarovą.