US Open: Triumf Martiny Hingis i Leandera Paesa w mikście

Martina Hingis i Leander Paes zwyciężyli w grze mieszanej wielkoszlemowego US Open 2015. W piątkowym finale Szwajcarka i Hindus pokonali po mistrzowskim tie breaku parę Bethanie Mattek-Sands i Sam Querrey.

Rafał Smoliński

Piątkowy finał gry mieszanej rozegrany został na Louis Armstrong Stadium i stał na naprawdę wysokim poziomie. O losach pierwszego seta zadecydował utracony serwis przez Bethanie Mattek-Sands w trzecim gemie, natomiast w drugiej partii Amerykanie przełamali w czwartym gemie podanie Martiny Hingis. Więcej przegranych podań w tym meczu nie było, dlatego kwestię triumfu rozstrzygnął super tie break.

Reprezentanci USA rozpoczęli tę rozgrywkę znakomicie i po prostych błędach doświadczonych rywali prowadzili już 5-2. Sam Querrey popełnił jednak w nieodpowiednim momencie podwójny błąd i na drugą zmianę stron oba duety schodziły przy wyniku remisowym. Przy stanie po 7 doskonałym returnem popisał się Leander Paes, po czym wspólnie ze Szwajcarką wygrał dwie następne wymiany.

Po 77 minutach rozstawiona z numerem czwartym para zwyciężyła 6:4, 3:6, 10-7. Hingis i Paes sięgnęli w 2015 roku po tytuły w Australian Open, Wimbledonie i US Open. Dla Szwajcarki to czwarte mistrzostwo w grze mieszanej i zarazem 19. wielkoszlemowe trofeum w karierze (pięć w singlu, 10 w deblu i cztery w mikście). Hindus ma natomiast na koncie osiem tytułów w deblu i dziewięć w mikście.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w mikście 500 tys. dolarów
piątek, 11 września

finał gry mieszanej
:

Martina Hingis (Szwajcaria, 4) / Leander Paes (Indie, 4) - Bethanie Mattek-Sands (USA) / Sam Querrey (USA) 6:4, 3:6, 10-7

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)