WTA Quebec City: Mirjana Lucić-Baroni trzy kroki od obrony tytułu, awans Hradeckiej

Broniąca tytułu Mirjana Lucić-Baroni wyeliminowała Tamirę Paszek w II rundzie turnieju WTA International w Quebec City. W ćwierćfinale jest również Lucie Hradecka.

W ubiegłym sezonie w Kanadzie Mirjana Lucić-Baroni (WTA 104) wywalczyła trzeci singlowy tytuł w głównym cyklu. Dwa poprzednie triumfy święciła w XX wieku, w swojej ojczyźnie, w miejscowości Bol (1997, 1998). Przed rokiem w Quebec City Chorwacka miała podwójne powody do radości, bo wygrała również grę podwójną (w parze z Lucie Hradecką). Obrończyni tytułu pokonała 6:3, 6:3 Tamirę Paszek (WTA 254) i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Acapulco).

W trwającym 71 minut spotkaniu Lučić-Baroni zaserwowała pięć asów i zdobyła 23 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i przełamała rywalkę cztery razy. Paszek popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 13 z 28 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Kolejną rywalką Lučić-Baroni będzie Samantha Crawford (WTA 217), która wygrała 6:3, 6:3 z Jewgieniją Rodiną (WTA 89). W ciągu 59 minut amerykańska kwalifikantka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Urodzona w Atlancie 20-latka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

Lucie Hradecka (WTA 53) zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:4 Amandine Hesse (WTA 198). Obie tenisistki zaserwowały po dziewięć asów, zaliczyły po dwa przełamania (każda z nich miała po sześć break pointów) i zdobyły po 89 punktów. Czeszka przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 38 z 46 punktów, a Francuzka miała niższą skuteczność (25 z 38). Hradecká osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Charleston i Pradze). W ubiegłym sezonie zdobyła ona w Quebec City tytuł w deblu, a w 2012 roku wystąpiła tutaj w finale singla (przegrała z Kirsten Flipkens). Kolejną rywalką Czeszki będzie Annika Beck (WTA 57).

Anna Tatiszwili (WTA 102) pokonała 6:2, 3:6, 6:4 Louisę Chirico (WTA 122) po godzinie i 47 minutach walki. 25-latka z Boca Raton pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 15 break pointów. Popełniła pięć podwójnych błędów, ale jej rywalka zrobiła ich jeszcze więcej (osiem). Tatiszwili zaserwowała cztery asy, a Chirico jednego.

Tatiszwili osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Bukareszcie). O półfinał zagra z Naomi Broady (WTA 157), która wygrała 6:4, 6:2 z Alexą Glatch (WTA 144). Brytyjka posłała 10 asów, zdobyła 37 z 45 punktów w swoich gemach serwisowych i obroniła trzy break pointy. 25-latka ze Stockport po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale zawodów głównego cyklu.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)