WTA Tokio: Camila Giorgi wygrała bitwę z Caroline Garcią i zmierzy się z Aną Ivanović

Camila Giorgi wyeliminowała Caroline Garcię w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Tokio. Swój mecz wygrała również Barbora Strycova.

W poniedziałek rozpoczęła się 32. edycja Toray Pan Pacific Open. Tytułu bronić będzie Ana Ivanović, rozstawiona z numerem drugim. Serbka na początek zmierzy się z Camilą Giorgi (WTA 36), która wróciła z 4:6, 0:3 i pokonała 4:6, 7:(3), 6:3 Caroline Garcię (WTA 35). Dla Włoszki to drugi występ w Tokio. W 2012 roku przeszła kwalifikacje, a w I rundzie przegrała z Tamirą Paszek.

Giorgi popełniła 10 podwójnych błędów, a Garcia zaserwowała 10 asów. Obie tenisistki po sześć razy oddały własne podanie. W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Włoszka w sumie zdobyła o dziewięć punktów więcej od Francuzki (104-95). Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W lutym w Pucharze Federacji lepsza była Garcia. Giorgi z Ivanović zmierzy się po raz pierwszy.

Barbora Strycova (WTA 40) wygrała 7:5, 6:2 z Naomi Osaką (WTA 182). W I secie 17-letnia Japonka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko dwa gemy. W ciągu 96 minut reprezentantka gospodarzy zaserwowała pięć asów, ale cztery razy oddała własne podanie. Strýcová obroniła trzy z czterech break pointów. Dla Czeszki to szósty start w głównej drabince Toray Pan Pacific Open i wygrała dopiero drugi mecz. W II rundzie jej rywalką będzie Garbine Muguruza, finalistka tegorocznego Wimbledonu.