WTA Tokio: Switolina zagra z Radwańską, "rower" Bencić i pierwsze zwycięstwo Suarez od trzech miesięcy

Belinda Bencić odprawiła swoją rywalkę na przysłowiowym "rowerze", a Carla Suarez wygrała pierwszy mecz od trzech miesięcy. Kolejną rywalkę w Tokio poznała natomiast Agnieszka Radwańska.

Karolina Konstańczak

Carla Suarez, dziesiąta obecnie tenisistka świata, w ostatnim czasie bardzo słabo prezentowała się na korcie, notując w sumie aż osiem porażek z rzędu. Po trzech miesiącach Hiszpanka znów poczuła smak zwycięstwa. W I rundzie zmagań w Tokio operująca jednoręcznym bekhendem tenisistka pokonała w dwóch partiach kwalifikantkę Katerynę Bondarenko. W premierowej odsłonie 27-latka prowadziła już 5:3, ale zmarnowała po drodze aż sześć setboli i po chwili przegrywała 5:6. Szóstej rozstawionej udało się jednak rozstrzygnąć partię po tie breaku, a w drugiej triumfowała bez większych kłopotów 6:2.

Belinda Bencić, turniejowa "ósemka", fenomenalnie rozpoczęła zmagania w Azji. Szwajcarka odprawiła na przysłowiowym "rowerku" kwalifikantkę Yi-Fan Xu. Przez całe spotkanie Chinka nie miała ani jednej okazji na skończenie gema, a w drugim secie zdobyła zaledwie cztery punkty. Warto dodać, że po trafionym drugim podaniu 200. tenisistka świata wygrała tylko 6 proc. piłek. W II rundzie 18-latka spotka się z Samanthą Stosur, która w trzech setach pokonała Alison Riske.

- Konichiwa! - Bencić zwróciła się do japońskich kibiców. - Cieszę się, że wróciłam na te korty. To właśnie tutaj po raz pierwszy w karierze, dwa lata temu wygrałam spotkanie w drabince głównej WTA. To miejsce zawsze będzie dla mnie wyjątkowe.

Elina Switolina wygrała z Olgą Sawczuk 6:2, 6:0 i to ona będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie japońskiego turnieju. Krakowianka pokonała Ukrainkę w ich jedynym spotkaniu w 2014 roku w Miami. Triumfowała jednak dopiero po trzech bardzo wyrównanych setach 7:6(5), 5:7, 6:2.

Bez większych problemów do kolejnej fazy zmagań awansowała we wtorek Andżelika Kerber, która oddała cztery gemy jednej ze wschodzących gwiazd kobiecego tenisa Darii Gawriłowej. W II rundzie niemiecka tenisistka spotka się z Madison Brengle.