ATP Sankt Petersburg: Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez nie bez problemu awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 w Sankt Petersburgu. We wtorek Polak i Meksykanin po super tie breaku wyeliminowali Daniela Gimeno i Marcela Granollersa.

Rafał Smoliński
Mariusz Fyrstenberg / Na zdjęciu: Mariusz Fyrstenberg

W premierowej odsłonie Mariusz Fyrstenberg i Santiago González uzyskali przełamanie już w drugim gemie i od tego momentu nie dali sobie odebrać serwisu, zwyciężając w partii otwarcia 6:3. W drugim secie oznaczona "trójką" polsko-meksykańska para prowadziła już 2:0, lecz przegrała pięć gemów z rzędu i w efekcie całą część meczu 3:6.

O losach awansu do ćwierćfinału zawodów Sankt Petersburg Open zadecydował zatem mistrzowski tie break. W rozgrywce tej warszawianin i jego partner prowadzili niemal od początku aż do samego końca. Po 70 minutach pojedynek wynikiem 6:3, 3:6, 10-7 zwieńczył González, posyłając wygrywającego woleja.

Przeciwników w pojedynku o półfinał polsko-meksykańska para pozna dopiero w środę. Wówczas to, w ostatnim meczu dnia, spotkają się dwa grające z dziką kartą rosyjskie duety: Jewgienij Donskoj i Konstantin Krawczuk zmierzą się z Andriejem Rublowem i Michaiłem Jużnym.

St. Petersburg Open, Sankt Petersburg (Rosja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 1 mln dolarów
wtorek, 22 września

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Santiago González (Meksyk, 3) - Daniel Gimeno (Hiszpania) / Marcel Granollers (Hiszpania) 6:3, 3:6, 10-7

Czy Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez awansują do półfinału turnieju w Sankt Petersburgu?