WTA Wuhan: Krecz Marii Szarapowej, Belinda Bencić nie podzieliła losu Radwańskiej

Maria Szarapowa nie dokończyła spotkania z Barborą Strycovą w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Mecz otwarcia wygrała Belinda Bencić.

Newspix / Dubreuil Corinne

Po Wimbledonie Maria Szarapowa (WTA 3) pauzowała z powodu kontuzji nogi i opuściła całe amerykańskie lato na kortach twardych, w tym US Open. W poniedziałek w Wuhanie nastąpił jej powrót, ale nie będzie go miło wspominać. Rosjanka prowadziła z Barborą Strycovą (WTA 41) 7:6(1), 6:7(4), 2:1 i poddała mecz z powodu kontuzji przedramienia. Była liderka rankingu w ciągu dwóch godzin i 42 minut zaserwowała osiem asów i popełniła siedem podwójnych błędów.

W I partii Szarapowa wykorzystała dopiero ósmą piłkę setową. W II secie prowadziła 4:3 z przełamaniem, ale poległa w tie breaku. W decydującej odsłonie utrzymała podanie na 2:1, ale zdecydowała się nie kontynuować pojedynku. Strýcová awansowała do III rundy, a o ćwierćfinał zagra z Caroline Garcią lub Coco Vandeweghe.

Caroline Garcia (WTA 39) w poniedziałek wygrała 6:7(4), 6:4, 6:2 z Sarą Errani (WTA 22). Francuzka zaserwowała 12 asów i popełniła 10 podwójnych błędów. W ciągu dwóch godzin i 32 minut naliczono jej 80 kończących uderzeń i 68 niewymuszonych błędów. Włoszka miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. W spotkaniu był 15 przełamań, z czego dziewięć na korzyść Garcii. Do II rundy awansował również jej rodaczka Kristina Mladenović (WTA 27). Ćwierćfinalistka tegorocznego US Open obroniła pięć break pointów i pokonała 6:1, 6:4 Patricię Marię Tig (WTA 115).

Jelena Janković (WTA 25) wygrała 6:3, 2:6, 6:3 z Heather Watson (WTA 60). W I secie Serbka od 0:3 zdobyła sześć gemów, a w III partii prowadziła 5:0. Brytyjka zbliżyła się na 3:5 po obronie czterech piłek meczowych. Była liderka rankingu zamknęła pojedynek po dwóch godzinach i 14 minutach walki. Do II rundy awansowała też inna Serbka, Ana Ivanović (WTA 9), która oddała cztery gemy Alexandrze Dulgheru (WTA 55).

Madison Keys (WTA 17) wróciła z 1:3 w III secie i pokonała 6:2, 4:6, 7:6(4) Magdalenę Rybarikovą (WTA 71). Finalistka tegorocznego US Open Roberta Vinci (WTA 18) wygrała 5:7, 6:1, 6:3 z Danką Kovinić (WTA 77). W trwającym godzinę i 56 minut spotkaniu Włoszka zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów. Camila Giorgi (WTA 33) obroniła piłkę meczową i zwyciężyła 2:6, 6:2, 7:5 Cwetanę Pironkową (WTA 44). W II rundzie jest Anna Schmiedlova (WTA 29), mistrzyni turnieju w Katowicach. Słowaczka pokonała 6:4, 6:4 Marianę Duque (WTA 79).

W turnieju w Wuhanie nie ma już dwóch półfinalistek Toray Pan Pacific Open z ubiegłego tygodnia. Oprócz Agnieszki Radwańskiej odpadła również Dominika Cibulkova (WTA 40), która uległa 3:6, 4:6 Madison Brengle (WTA 38). Ich losu nie podzieliła Belinda Bencić (WTA 14), która w niedzielę w Tokio przegrała z krakowianką w finale. 18-letnia Szwajcarka pokonała 7:5, 7:5 Ajlę Tomljanović (WTA 54), która w głównej drabince zastąpiła wciąż niezdolną do gry Eugenie Bouchard. Bencić w obu setach musiała odrabiać stratę - w I wróciła z 3:5 (odparła piłkę setową), a w II z 1:4.

Oprócz Strýcovej w III rundzie zameldowała się Karolína Plíšková (WTA 12), która pokonała 7:6(4), 5:7, 7:6(5) Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 84) po dwóch godzinach i 19 minutach walki. 23-letnia Czeszka wróciła z 3-5 w tie breaku III seta. W całym meczu zaserwowała 18 asów.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,513 mln dolarów
poniedziałek, 28 września

II runda gry pojedynczej:

Karolína Plíšková (Czechy, 8) - Mirjana Lučić-Baroni (Chorwacja) 7:6(4), 5:7, 7:6(5)
Barbora Strýcová (Czechy) - Maria Szarapowa (Rosja, 2/WC) 6:7(1), 7:6(4), 1:2 i krecz