WTA Taszkent: Donna Vekić w drugim ćwierćfinale w sezonie, wygrana Anniki Beck

Chorwatka Donna Vekić i Niemka Annika Beck awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Taszkencie.

Donna Vekić (WTA 137) w głównym cyklu do tej pory wystąpiła w trzech finałach i jeden z nich wygrała (Kuala Lumpur 2014)). Po raz pierwszy do meczu o tytuł doszła trzy lata temu w Taszkencie. Przegrała wówczas z Iriną-Camelią Begu. W środę 19-letnia Chorwatka pokonała 4:6, 6:2, 6:2 Carinę Witthöft (WTA 58) i osiągnęła drugi w sezonie ćwierćfinał (po Baku). W ciągu 99 minut zaserwowała osiem asów i obroniła siedem z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką Vekić będzie inna Niemka, Anna-Lena Friedsam (WTA 109), która odparła trzy break pointy i wygrała 6:3, 6:4 z Margaritą Gasparian (WTA 73).

Rozstawiona z numerem pierwszym Annika Beck (WTA 43) pokonała 6:4, 6:4 Janę Cepelovą (WTA 144). W II secie Niemka wróciła z 2:4. Jest ona niepokonana od siedmiu meczów (pięć wygrała w Quebec City i dwa w Taszkencie). W ćwierćfinale zmierzy się z Bojaną Jovanovski (WTA 106), mistrzynią turnieju w Taszkencie z 2013 roku oraz finalistką z ubiegłego sezonu. Serbka pokonała 6:4, 6:3 swoją rodaczkę Aleksandrę Krunić (WTA 98).

Johanna Larsson (WTA 61) oddała cztery gemy Niginie Abduraimowej (WTA 227). Szwedka miała pięć okazji na przełamanie rywalki i wszystkie wykorzystała, a sama obroniła siedem z ośmiu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Jewgieniją Rodiną (WTA 93), która wygrała 6:4, 7:6(4) z Jarosławą Szwiedową (WTA 89). Rosjanka osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie w głównym cyklu (po Pattaya City i Baku).

Katerina Siniakova (WTA 203) przegrała 6:7(4), 3:6 z Kateryną Kozłową (WTA 69). Ukrainka wróciła ze stanu 0:3 w I secie i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w karierze w głównym cyklu. O półfinał zagra Nao Hibino (WTA 117), która awans wywalczyła bez gry, po tym jak wycofała się Alaksandra Sasnowicz (WTA 102), finalistka turnieju w Seulu z ubiegłego tygodnia. Białorusinka nie była w stanie wyjść na kort z powodu kontuzji pleców. Hibino po raz pierwszy wystąpi w ćwierćfinale turnieju WTA.