ATP Kuala Lumpur: Rozstawieni nie zawiedli. David Ferrer pożegnał Radka Stepanka

Czwartek był udanym dniem dla tenisistów rozstawionych w halowym turnieju ATP World Tour 250 w Kuala Lumpur. Zwycięstwa odnieśli David Ferrer, Feliciano Lopez oraz Grigor Dimitrow, który wyeliminował pogromcę Michała Przysiężnego, Joao Sousę.

Rafał Smoliński

Oznaczony "jedynką" David Ferrer po raz ósmy w karierze pokonał Radka Stepanka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hiszpana po 91 minutach, ale walencjanin przyznał, że nie był to łatwy mecz. - Odczuwałem jeszcze skutki zmiany strefy czasowej, ale ten sam problem miał Radek. Postaram się lepiej przygotować na kolejny dzień. Każdy mecz jest inny, a Kukuszkin to zawodnik, który notuje bardzo dobry sezon - stwierdził Ferrer, który pokonał 36-letniego Czecha 7:5, 6:3.

Jego piątkowy przeciwnik, Michaił Kukuszkin, notowany niżej w rankingu o 40 pozycji, zmierzył się w czwartek z Radu Albotem i po 96 minutach pokonał Mołdawianina 6:3, 6:2. Obaj tenisiści mieli sporo szans na przełamanie, lecz ostatecznie reprezentant Kazachstanu wykorzystał połowę z 12 okazji, na co jego przeciwnik odpowiedział tylko dwoma breakami. Ferrer grał wcześniej z Kukuszkinem pięciokrotnie i za każdym razem triumfował.

Rozstawiony z "dwójką" Feliciano Lopez rozpoczął występ w Kuala Lumpur od zwycięstwa nad Mischą Zverevem. Niemiecki kwalifikant walczył bardzo dzielnie przez 90 minut, ale Hiszpan posłał aż 15 asów i był w stanie dwukrotnie przełamać jego serwis. W piątek na drodze 34-letniego tenisisty z Madrytu stanie Vasek Pospisil. Oznaczony ósmym numerem Kanadyjczyk po trzysetowym boju okazał się lepszy od Cypryjczyka Marcosa Baghdatisa 7:6(2), 3:6, 6:3.

Sukcesu z 2013 roku nie powtórzy João Sousa, który w I rundzie rozgromił Michała Przysiężnego. Tym razem zatrzymał Portugalczyka oznaczony "czwórką" Grigor Dimitrow, który powrócił ze stanu 0-1 w setach. Bułgar obronił aż dziewięć z 12 wypracowanych przez rywala break pointów i zwyciężając 2:6, 6:3, 6:4 zrewanżował się mu za porażkę w I rundzie US Open 2013. W piątek Dimitrow zagra o półfinał turnieju w Kuala Lumpur z Niemcem Benjaminem Beckerem.