WTA Pekin: Trzysetowe wygrane Belindy Bencić i Swietłany Kuzniecowej z Amerykankami

Zdjęcie okładkowe artykułu: EPA/Wu Hong
EPA/Wu Hong

Szwajcarka Belinda Bencić pokonała w trzech setach Amerykankę Madison Brengle i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego w Pekinie.

Rywalizująca o prawo gry w Mistrzostwach WTA Belinda Bencić (WTA 13) na początek turnieju w Pekinie miała trudną przeprawę. Szwajcarka pokonała 6:7(4), 6:4, 6:3 Madison Brengle (WTA 37) po dwóch godzinach i 25 minutach walki. Po wygraniu pierwszego seta, w drugim Amerykanka miała przewagę przełamania, ale od stanu 7:6, 3:2 zdobyła jeszcze tylko cztery gemy.

Brengle popełniła dziewięć podwójnych błędów, a Bencić zaserwowała cztery asy. Szwajcarce naliczono 55 kończących uderzeń i 36 niewymuszonych błędów. Amerykanka spotkania zakończyła z 38 piłkami wygranymi bezpośrednio i 31 pomyłkami na koncie. Bencić pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 12 break pointów. W II rundzie zagra z Mirjaną Lucić-Baroni (WTA 80), którą w czerwcu pokonała w Birmingham. 18-letnia Szwajcarka pozostaje w grze o trzeci tytuł w sezonie i zarazem w karierze (po Eastbourne i Toronto).

Z rywalizacji o Mistrzostwa WTA praktycznie wykluczyła się ćwierćfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa Elina Switolina (WTA 18), która w II rundzie przegrała 4:6, 6:1, 3:6 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 32). Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa. Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania i zdobyły po 90 punktów.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 33) wróciła z 2:4 w III secie i pokonała 3:6, 6:3, 6:4 Sloane Stephens (WTA 29). W trwającym dwie godziny i 14 minut spotkaniu Rosjanka wykorzystała pięć z 12 break pointów i zdobyła łącznie o trzy punkty więcej od Amerykanki (98-95). Byłej wiceliderce rankingu naliczono 23 kończące uderzenia i 25 niewymuszonych błędów. Stephens miała 35 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek. Kuzniecowa w Pekinie w sumie cztery razy grała w finale i zdobyła dwa tytuły (2006 i 2009).

China Open, Pekin (Chiny) WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,678 mln dolarów poniedziałek, 5 października

II runda gry pojedynczej:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Elina Switolina (Ukraina, 16) 6:4, 1:6, 6:3 Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Sloane Stephens (USA) 3:6, 6:3, 6:4