WTA Pekin: Andżelika Kerber kontra Karolina Woźniacka o ćwierćfinał, awans Flavii Pennetty

Niemka Andżelika Kerber pokonała w dwóch setach Słowaczkę Dominikę Cibulkovą i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego w Pekinie. Drugi trzysetowy mecz ma za sobą Włoszka Flavia Pennetta.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Flavia Pennetta (WTA 7) rozgrywa pierwszy turniej od czasu triumfu w US Open. Włoszka ma już za sobą dwa trzysetowe mecze w Pekinie. Wyeliminowała Xinyun Han, a w II rundzie pokonała 3:6, 6:0, 6:4 Telianę Pereirę (WTA 52). W trwającym godzinę i 58 minut spotkaniu Włoszka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 32), z którą ma bilans meczów 2-0.

Karolina Woźniacka (WTA 11) wygrała 7:5, 6:0 z Qiang Wang (WTA 113). Dunka od 3:5 w I secie zdobyła 10 gemów z rzędu. W trwającym 79 minut meczu była liderka rankingu wykorzystała osiem z 15 break pointów i zdobyła 16 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. Chinka popełniła sześć podwójnych błędów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Dwa lata temu w Kuala Lumpur niespodziewanie lepsza była Wang.

O ćwierćfinał Woźniacka zagra z Andżeliką Kerber (WTA 10), która pokonała 6:1, 6:4 Dominikę Cibulkovą (WTA 40). Wygrana Niemki mogła być dużo bardziej okazała, bo prowadziła 6:1, 5:1. Słowaczka miała trzy break pointy i wszystkie wykorzystała, ale sama własne podanie oddała siedem razy. Popełniła ona siedem podwójnych błędów. W sumie Cibulkovej naliczono siedem kończących uderzeń i 22 pomyłki. Kerber miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 17 niewymuszonych błędów. W tym sezonie Niemka pokonała Woźniacką w finale w Stuttgarcie, a w ćwierćfinale w Tokio lepsza była Dunka. Bilans ich wszystkich konfrontacji to 6-5 dla Kerber.

Sara Errani (WTA 20) wygrała 6:4, 3:6, 6:1 z Caroline Garcią (WTA 39). Włoszka mogła zwyciężyć w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 3:0 z podwójnym przełamaniem. W ciągu dwóch godzin i czterech minut Francuzka miała 23 break pointów i wykorzystała tylko sześć. Errani przełamała rywalkę osiem razy. Bethanie Mattek-Sands (WTA 90) pokonała 0:6, 6:2, 6:0 Larę Arruabarrenę (WTA 98) po 81 minutach walki. Obie tenisistki miały po osiem break pointów - Amerykanka wykorzystała sześć, a Hiszpanka cztery.